Pocophone F1 DxOmark Puanı Belli Oldu! | Mi 8 Kadar İyi Mi?

Akıllı telefonların, lenslerin ve kameraların görüntü kalitesini bilimsel olarak değerlendiren bağımsız bir oluşum olan DxOmark Pocophone F1 modelini de teste tabi tuttu. Xiaomi Mi Mix 3 ve Mi 8 modeline göre Pocophone F1 kamerası ne kadar başarılı gelin hep beraber bakalım.

Pocophone F1 DxOmark testinden toplamda 91 puan almayı başarmış. Fotoğraf testinden 92 video testinden ise 90 puan almış Pocophone F1 modeline ait bazı örnek fotoğraflara hep beraber bakalım isterseniz.

(Pocophone F1 bu fotoğrafta yüksek kontrast seviyesi, doğru beyaz dengesi ve hoş renk sunumu ile açık havada iyi bir performans vermiş. )

(Bu fotoğrafta da hem renklerin doğruluğu hem de beyaz dengesi gayet başarılı)

 

( Pocophone F1)

(Mİ 8)

DxOmark testinde daha bir çok karşılaştırma ve fotoğraf mevcut eğer oradan fotoğraf ve videolara ulaşmak istiyorsanız buraya tıklayınız.

Genel bir değerlendirme yapacak olursak Xiaomi Pocophone F1 Şuan piyasada bulunan amiral gemilerinden uzak bir performans göstermiş olsa da geçtiğimiz senenin cihazları ile benzer kamera performansına sahip. Örneğin iPhone 8 modeli bu testten 92 puan almış ve Pocophone F1 modelinden 1 puan fazla alabilmiş. Diğer Xiaomi cihazlara bakacak olursak Xiaomi Mİ 8 bu testten 99 Xiaomi Mi Mix 2S 97 ve son olarak Xiaomi Mi mix 3 ise 103 puan almış. Görüldüğü gibi Pocophone F1 Bu senenin Xiaomi amiral gemilerinden uzak bir performans sergilemiş.

 

Sizler Pocophone F1 Hakkında ne düşünüyorsunuz?

 

 

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler