OnePlus 3 ve OnePlus 3T’ye OxygenOS 5.0 OTA, Android O ile Geldi

OnePlus, yıl bitmeden önce OnePlus 3 ve OnePlus 3T’yi Android 8.0 Oreo’ya güncelleme sözünü tuttu . Bugün bir forum yazısında OnePlus resmi OTA güncellemesinin iki cihaza yüklenmeye başlandığı duyuldu.

OxygenOS 5.0 olarak gelen güncelleme yalnızca Android Oreo’yu değil bazı ek özellikleri de getiriyor. Aşağıda OTA ile birlikte gelen önemli değişiklikler bulunmaktadır.

 • Sistem
  Android’e Sistem Güncellemesi Android O (8.0)
  Paralel Uygulamalar
  Eklendi Picture in Pisture
  Eklendi Otomatik Doldurma
  Eklendi Akıllı metin seçimi
  Yeni Hızlı Ayarlar tasarımı
  Güvenlik uygulaması veritabanı Eylül’e güncellendi
 • Başlatıcı
  Bildirim noktaları eklendi
  Yeni uygulama klasörü tasarımı
  Artık fotoğrafları doğrudan OnePlus’da Shot’a yükleme özelliği

Güncellenen kullanıcıların ekran görüntülerine dayanarak, OTA Eylül ayı güvenlik düzeltme ekini de içeriyor ve bu da bazı aygıtların zaten Kasım ayında güvenlik yaması aldığını düşünecek olursak hayal kırıklığı olarak görülüyor. Güncellemenin KRACK Wi-Fi güvenlik açığı giderilip giderilmediğine dair bir haber henüz bulunmuyor.

OnePlus, Android Oreo’nun OnePlus 3 ve OnePlus 3T için son büyük güncelleme olacağını duyurmuş olsa da yine de güvenlik güncelleştirmelerini ve muhtemelen hata düzeltmelerini alacaktır.

Güncelleme artımlı olarak ve birkaç gün içinde çoğu cihaza ulaşmış olacak.

OnePlus 3 veya OnePlus 3T’ye sahip misiniz? Güncellemeyi aldınız mı? Yorum kutusundan bizlere deneyimlerinizi aktarabilirsiniz.

 

 

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler