Nubia’dan Çerçevesiz Telefon Sızdırıldı

Teknoloji endüstrisindeki mevcut gelişmeler, 2017 yılının tam ekran, çerçevesiz telefon yılı olduğunu açıkça ifade edebiliriz. Evet, tam ekran telefonlar için tamamen bir ekrandan oluşuyor diyemeyiz fakat her yeni çıkan model bir önceli modele göre çok daha ince çerçevelere sahip oluyor. Çerçevesiz telefonlara sahip OEM’lerin listesi büyümeye devam ediyor, Nubia da yakında bu furyaya katılacak gibi görünüyor.

Sızdırılan görüntülerin NX595J kod adıyla geçen Çerçevesiz bir Nubia olacağı akıllara geliyor. Bu model de “tam ekran 2.1” etiketinin kullanılması akıllara şu soruyu getiriyor. “Tam Ekran 2.1” etiketi, Tam ekran 2.0 kullanan Mi Mix 2‘den daha yüksek bir ekran-gövde oranı ile geleceğini ön-gösteriyor olabilir. Ekranın üst ve alt kenarlarında sadece küçük çerçeveler var. Arka taraf da, dikey olarak hizalanan kameralar arasında duran LED flaşlı çift kamera bulunuyor.  Ayrıca arka tarafa monte edilmiş bir parmak izi sensörü de var ve ilginç bir şekilde, cihaz Galaxy S8‘de olduğu gibi 18.5: 9 en-boy oranına sahip gibi görünüyor. Mobil cihazın arkası da her yönden kavisli bir tasarıma sahip.

Nubia, Z17 amiral gemisini bu yılın başlarında piyasaya sürdüğü, SD 835 çipine sahip ve gövdenin iki tarafında kenarları olmayan (çok ince çerçeve) bir tasarıma sahip olması nedeniyle, bu model Nubia’nın ilk çerçevesiz ekranlı modeli olmayacak diyebiliriz. Fakat NX595J, Z17’den daha küçük ön çerçeveleri olan tam ekran bir tasarıma sahip olacak.

Olası özellikler konusunda henüz bir haber yok ilerleyen günlerde daha fazla bilgi ile yeni sızıntılarda görüşmek üzere

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler