MIUI v6 Tam İnceleme

MIUI v6’nın tanıtılması ile Flat Dizayn adı verilen tasarıma geçiş yapmış bulunmaktayız. Peki Rom

üzerinde ne gibi değişiklikler oldu gelin hep beraber ayrıntılı bir inceleme yapalım…

MIUI 6 Tasarım

Bu rom tasarlanırken her zaman ki gibi sadeliğe ve basitliğe önem verilmiş, en iyi deneyimi sunabilmek amacı ile kullanıcı deneyimlerinden çok fazla faydalanılmıştır.
 
ResimResim

 

 

Ana Ekran

Her zaman ki gibi tek bir ana ekrana ve bu ekran üzerinde tüm uygulamalara ve widgetlere ulaşmanızı sağlıyor. Bu ekran da ki ilk dikkat çeken şey tüm ikonların yeni bir tasarıma sahip olması. Simgeleri toplu düzenlemek , hızlı arama araçları ve diğer özellikleri kullanmak için sezgisel ve hatta eğlenceli bir deneyim sunan ana ekran.
 
ResimResim

Araçlar

 
Araçlar için yeni tasarım: Takvim, Hesap Makinesi, Hava Durumu, Pusula, Saat ve daha fazlası.
 
ResimResimResimResimResimResim

Ana Ekran düzenleme

 

 
Widget ve Duvar Kağıtları
ResimResimResimResimResimResim

Ana ekran hareketleri

Kilit ekranı dahil olmak üzere, herhangi bir ekrandan Bildirim Paneline erişim sağlayabilirsiniz.
ResimResim

Mi Cloud

Mi cloud ise çok güçlü bir depolama alanı sunar. 10 GB kapasitesi ve birbirinde güzel özellikleri ise galeri, arama kayıtları, rehber, çağrı kayıtları gibi tüm bilgilerinizi yedeklemenize imkan verir. İsterseniz bu bilgilerinize MiPad, Mİ Phone yada Mİ TV ile istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.
ResimResim

Tarayıcı

ResimResim

Performans

Güç tasarrufu: MIUI v6 cihazınızın bekleme süresini ayarlamak için daha fazla güç tasarrufu modu ile geliyor. Artık en çok ihtiyacın olduğunda anlarda pil  konusunda endişelenmenize gerek.
ResimResim
MIUI v6 uygulamaları daha verimli çalıştırmak için çeşitli Linux çekirdeği RAM optimizasyon teknikleri kullanıyor.. Bu şekilde çok daha hızlı ve süper harika.
– Smart CGroup
– ZRAM
– Bitmap Cache
– TrimHeaps
Resim

Güvenlik

MIUI v6 ile, ekstra güvenlik araçlara ihtiyacınız olmayacak. En iyi güvenlik uygulamaları sizi zararlı yazılım ve virüslere karşı korumak için işletim sistemi içinde garanti eder. MIUI v6 dahili İzin Yönetimi sizin izniniz olmadan veri erişimine yetkisiz uygulamaların erişimini önler. Ayrıcaı bir uygulama yüklenmeden önce dahili virüs kontrolü ile uygulamaları kontrol etme imkanı sağlar. Kısacası biz sizin için her şeyi hallettik.
ResimResimResim
Clean Master, dünyanın en çok indirilen Android temizleyici uygulaması dahili olarak gelmektedir. Cihazınızı hızlandırmak için telefon hafızasını boşaltmanıza sağlayarak telefonunuzu rahatlanmanıza yardımcı olur.
Resim

Veri Kullanımı

 
Tam bir ağ kontrol özelliği, Veri Kullanımını kontrol etmeniz için ağ kullanım verilerini kontrol etmenize ve kaydetmenize yardımcı olur.
Resim

Kamera

ResimResimResimResimResim

Galeri

ResimResimResimResim
Arama Ekranı ve Rehber
ResimResim

Email

ResimResim

Ayarlar

Şimdiye kadar bildiğimiz iki bölmeli ayarlar sekmesi değiştirilerek tek bir ekrana düşürülmüş. Ayrıca Flat Dizaynın yansımalarını burada da görüyoruz. Ayrıca ayarlar bölmesinde ki simgelerin renkli olması ayarlar bölümünü daha eğlenceli hala getirmiş.
ResimResim

Ekran Ayarları – Rahatsız Etmeyin

ResimResim

Bildirimler

ResimResimResim

Ses Ayarları

ResimResimResimResim

Sistem Uygulamaları ve Geliştirici Ayarları

ResimResimResimResimResim

Mi 4 Üzerinde MIUI v6

ResimResimResimResimResimResimResim

VİDEOLAR

 

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler