MIUI Leica Kamera Uygulaması Güncellendi

Xiaomi ve Leica, iki önemli teknoloji şirketi, son zamanlarda bir araya gelerek, Xiaomi’nin en son amiral gemisi telefonu olan Xiaomi Mi 11’in kamerasını yenilemek için işbirliği yaptılar. Şimdi ise Mi 13, Pro ve Ultra modellerinde bu kamera işbirliği devam ediyor.

Leica işbirliği, Xiaomi’nin kameraları için bir çığır açtı ve Xiaomi’nin gelecekteki telefon modellerinde daha yüksek kaliteli kameralar sunma potansiyelini artırdı. Şimdi ise sadece bununla yetinmeyen Xiaomi Leica kullanan cihazlar için kamera uygulamasında bir güncellemeye gidiyor.

Yeni uygulama ilk olarak apkmirror sitesinde görüldü. Sürüm kodu Xiaomi Camera 5.0.000410.1 olan yeni uygulamanın Mi 13 Ultra içerisinden çekildiği belirtilmiş. Bu sürüm şuan bir çok cihazda çöküyor. Son olarak ise Xiaomi Camera 5.0.000690.2 güncellemesi sızdırıldı. Bu güncellemeler beta olduğu için hatalar olabiliyor. Xiaomi Camera 5.0.000690.2 sürümünde ise bizim karşılaştığımız hata Leica Otantik modda kamera renkleri kayıyor. Onun dışında henüz bir hata ile karşılaşmadık.

Yeni kamera uygulaması arayüz olarak bazı değişiklikler sunuyor. Arka planda ise nasıl geliştirilmeler yapıldığını ancak Xiaomi tarafından yayınlanan resmi bir güncelleme bilgilendirmesinde bulabiliriz.

Son olarak bu uygulamanın Xiaomi 12S, Xiaomi 12S Pro, Xiaomi 12S Ultra, Xiaomi 13, Xiaomi 13 Pro, Xiaomi 13 Ultra, Xiaomi MIX FOLD 2 modellerinde çalışacağını belirmekte fayda var.

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler