Miui Arayüzlü Akıllı Saatler Yolda!

Dünyanın en büyük giyilebilir teknoloji üreticilerinden bir tanesi haline gelen Xiaomi bu yıl bir çok akıllı saat tanıtımı gerçekleştirdi. Firma bundan sonra piyasaya süreceği akıllı saatlerinde Miui arayüzünü kullanmayı düşünüyor.

5 Kasım tarihinde düzenlenen etkinlik kapsamında Mi CC9 Pro modeliyle birlikte tanıtılması beklenen Mi Watch modellerinin bazı reklam filmleri internette dolanmaya başladı. Sızan videoya baktığımızda Miui arayüzü yüklü 3X3 dizilimine sahip uygulama çekmecesi dikkat çekiyor ve bu çekmeceyi güç butonunu döndürerek kontrol etmek mümkün. Saart arayüzünün siyah arkaplanı ve kare uygulama ikonları ise dikkat çeken diğer detay oluyor. Bol özelleştirmesi ile meşhur Miui bu saat üzerinde de bir çok özelleştirme seçeneği sunacaktır.

 

Videoda akıllı saat üzerinde bir video oynatıcı uygulamasında oynatılan video dikkat çekiyor. Mi Watch’ın küçük ekranında video izleme imkanı kullanıcılara sunulacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dikkat çeken diğer bir detay ise Mi Saat arayüzünde Mi Home uygulamasının simgesinin bulunması oluyor. Saat üzerinden evimizdeki Işıkları prizleri süpürgeyi ve daha bir çok akıllı Xiaomi ekosistem ürününü kontrol etmek münkün olacak. Xiaomi Mi Watch modelinin Snapdragon Wear 3000 isimli akıllı saatler için özelleştirilmiş işlemciye sahip olacağı konuşuluyor. Aynı zamanda saat NFC Wifi Bluetooth gibi bağlantılara da sahip olacak. Ülkemize gelmesini beklemediğimiz bir E-sim destekli modelin de olacağı konuşuluyor. 5 Kasımda tanıtılacak olan saatin başka hangi özelliklere sahip olacağı şuan için merak konusu.

 

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler