Miui 12 Arayüzünden İlk Sızıntılar Gelmeye Başladı!

Xiaomi’nin sevilen arayüzü MIUI bu yıl 12. sürümüne kavuşacak. Mi Mix 4 ile birlikte dağıtımına başlanması beklenen arayüzden bir çok tasarım detayı paylaşıldı.

Miui her ne kadar son sürümü ile stabil bir yapıya kavuşmuş olsa dahi hala Oxygen Os ve ColorOS kadar stabil bir arayüz değil. Miui 12 ile birlikte firma bir çok alanda revizyona gidiyor. Yenilenen alanların başında Gezinti çubuğu ve hareketler geliyor. Aşağıda bulunan görüntüyü referans alırsak uygulamalar arası geçiş animasyonu ve animasyon süresi biraz kısaltılmış.

Yıllar içerisinde Xiaomi kanadında gelişen ve değişen özelliklerin başında Kamera geliyor. Kamera donanım ve yazılımsal olarak ileri gitse de kamera arayüzü pek değişmiyor. Ufak eklemeler ile oldukça kullanışlı bir kamera arayüzü ortaya koyan firma Miui  12 ile bu alanda radikal değişiklikler yapmayı düşünmüyor.

Miui 11 arayüzünde en güzel çalışan özelliklerden bir tanesi olan Karanlık mod Miui 12 ile biraz daha iyileştirilecek. Halihazırda gayet güzel çalışan ve cihazın tüm arayüzünü ve desteklenen uygulamaları “karartan” özellik Miui 12 güncellemesiyle daha da iyi hale gelecek.

MIUI 12

IOS kullanıcıları yıllardır Android camiasını gizlilik özellikleriyle eleştirdi ve bu konuda IOS platformunun bir adım önde olduğunu iddia etti. (Hoş geçtiğimiz yıllarda icloud hesabı ele geçirilen ünlülerin nude fotoğrafları boy boy internette dolanmıştı ama neyse) son yıllarda Andoid ile birlikte Miui da güvenlik ve gizlilik konusunda bir çok iyileştirme yapmıştı. Miui 12 ile birlikte firma kullanıcıların uygulama izinlerini daha detaylı bir şekilde yönetebilmesine olanak sağlayacak.

 

Sonbahar döneminde kararlı sürümüyle karşımıza çıkmasını beklediğimiz Miui 12 ile ilgili daha bir çok yenilik ve iyileştirme yapılacağı su götürmez bir gerçek. O zamana kadar gelecek ufak tefek haberleri sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz. Sizler Miui 12 arayüzünden hangi iyileştirmeleri bekliyorsunuz?

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler