Miui 11 Arayüzünden Sızıntılar Var! Kapsamlı Tasarım Değişikliği Dikkat Çekiyor

5/5

Xiaomi cihazları süsleyen uzun yıllardır geliştirilen ve her geçen sürümde hız ve görsellik olarak gelişen Miui çok yakında 11. sürüme kavuşacak. Mi Mix 4 ile birlikte yayınlanması beklenen sürüm hakkında yeni sızıntılar var. Xda developers da yayınlanan görseller Miui 11 arayüzünün genel tasarım felsefesi hakkında bazı ipuçları veriyor.

Görsellere baktığımızda Ayarlar bölümünün daha ferah bir tasarıma kavuştuğunu ve simgelerin değiştiğini görüyoruz. ColorOs arayüzünü andıran bu görünüm mevcut tasarımdan daha hoş duruyor. Beyaz tonların çoğunlukta olduğu arayüzde büyük koyu siyah yazı tiplerinin kullanıldığını görüyoruz. Oppo ve Vivo ile ortak geliştirilen uygulama ile cihazlar arası dosya paylaşımı çok daha kolay bir şekilde gerçekleşecek. Aynı zamanda her zaman açık / Ortam ekranı özelliğinin de elden geçtiğini çok daha kişiselleştirilebilir olduğunu görmekteyiz.

Mi Comminity Dosya Yöneticisi gibi bazı uygulamaların tasarımları değişirken bazı mesajlaşma uygulamalarının hızlı cevaplama seçeneği iyileştirilecek. Şimdilik sızan detaylar bunlar. Xiaomi Miui 11 arayüzünü Mi Mix 4 ile kullanıma sunacak merakla bekliyoruz.

 

2 comments

  1. Sarper Saridal dedi ki:

    MIUI 11 mi mix4 ile gelecek diye Xiaomi tarafında bir durum varsa çoktan MIUI 11 hazır olmalı. Bir de MIUI 11 ile gelecegi söylenen mix 4 android 10 mu olacak? 9 un üzerine MIUI 11 gelecekse peki o zaman mi mix 3 de almalı. Kendi içimde bu iş farklı yapiliyordur diye düşünüyorum. MIUI 11 hiç mi işletim sisteminden etkilenmeyecek yada iki farklı sürüm için ayrı ayrı mı test ediliyor. MIUI belki işletim sisteminden hiç etkilenmiyorsa durum başka.

Yorum Yazın

E-mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

Önerilen makaleler