Miui 11 Arayüzünden Sızıntılar Var! Kapsamlı Tasarım Değişikliği Dikkat Çekiyor

Xiaomi cihazları süsleyen uzun yıllardır geliştirilen ve her geçen sürümde hız ve görsellik olarak gelişen Miui çok yakında 11. sürüme kavuşacak. Mi Mix 4 ile birlikte yayınlanması beklenen sürüm hakkında yeni sızıntılar var. Xda developers da yayınlanan görseller Miui 11 arayüzünün genel tasarım felsefesi hakkında bazı ipuçları veriyor.

Görsellere baktığımızda Ayarlar bölümünün daha ferah bir tasarıma kavuştuğunu ve simgelerin değiştiğini görüyoruz. ColorOs arayüzünü andıran bu görünüm mevcut tasarımdan daha hoş duruyor. Beyaz tonların çoğunlukta olduğu arayüzde büyük koyu siyah yazı tiplerinin kullanıldığını görüyoruz. Oppo ve Vivo ile ortak geliştirilen uygulama ile cihazlar arası dosya paylaşımı çok daha kolay bir şekilde gerçekleşecek. Aynı zamanda her zaman açık / Ortam ekranı özelliğinin de elden geçtiğini çok daha kişiselleştirilebilir olduğunu görmekteyiz.

Mi Comminity Dosya Yöneticisi gibi bazı uygulamaların tasarımları değişirken bazı mesajlaşma uygulamalarının hızlı cevaplama seçeneği iyileştirilecek. Şimdilik sızan detaylar bunlar. Xiaomi Miui 11 arayüzünü Mi Mix 4 ile kullanıma sunacak merakla bekliyoruz.

 

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler