MIUI 10 Güncellemesini Alacak Telefon’ların Listesi Doğrulandı!

Bugün Hindistan’da yapılan etkinlikte Xiaomi Redmi Y2 model’inin tanıtılması ile birlikte, MIUI 10 Global Beta ROM güncellemesini alacak cihazların listesi’de doğrulandı. Farklı özelliklerle gelecek olan MIUI 10 arayüzünün MIUI 9’dan daha hızlı olduğu söyleniyorken, yapay zeka ses asistanı özelliği ile zengilenleştirelecek. Bazı eski model cihazlarınıda güncelleme vererek desteğini kesmeyen Xiaomi, Redmi Note 3 modeli gibi cihazlara bokeh efektiyle çekim yapabilme özeliği ve AI porte modu özelliği MIUI 10 güncellemesi ile verilecek. Diğer bazı özellikler ise son uygulamaları değiştirici, gezinme hareketleri, sürüş modu, akıllı cihazlara erişim için Hub özelliği ve cihazların açılış sürelerinin kısaltılması planlanıyor.

Yeni en boy oranı özelliğine sahip ve tam ekran özelliği içeren cihazlara MIUI 10 güncellemesiyle navigasyon desteğide verilirken, yeniden tasarlanan Tecents uygulaması MIUI 10 arayüzüyle gelecek diğer özelliklerden. Haziran ortalarından itibaren bazı MIUI 10 Global Beta ROM güncellemesi verilecek cihazların listesi ise şöyle:

  • Mi Serisi

Mi Mix 2, Mi 6, Mi 5, Mi 5S, Mi 5S Plus, Mi 4/Mi 3, Mi Note 2, Mi Max, Mi Max 2

  • Redmi Note Serisi

Redmi Note 5 Pro (Qualcom), Redmi Note 5 (Hindistan), Redmi Note 5A, Redmi Note 5A Prime, Redmi Note 4 /4X, Redmi Note 4 MTK, Redmi Note 3

  • Redmi Serisi

Redmi 5, Redmi Note 5A, Redmi 4, Redmi 4A, Redmi 3S, Redmi Y1, Redmi Y2, Redmi Y1 Lite

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler