Microsoft Edge Android Kullanıcıları için Yayınlandı

Geçtiğimiz hafta Microsoft, Microsoft Edge internet tarayıcısını Windows’tan sonra Android ve IOS platformu için de sundu. Geçtiğimiz hafta ilk olarak IOS platformu için bir önizleme sürümü yayınlayan firma bugün ise Android kullanıcıları içinde bir önizleme sürümünü Google Play üzerinden indirilebilir olarak kullanıcılara sundu.

Android ve IOS sürümlerine baktığımızda aralarında çok fazla bir fark görünmüyor. Microsoft Edge, kendi Edge Html oluşturucunu Windows 10 da olduğu gibi kullanmıyor bunun yerine Android platformun da en iyi tarama deneyimini sunmak için Blink motorunu kullanıyor. Bunun dışında kullanıcı yüzü ios ile hemen hemen aynı diyebiliriz.

Tarayıcının en güzel özellikleri arasında PC’den devam özelliği ve Yer imleri senkronizasyonu bulunuyor. Ayrıca Web sayfasında ki bir içeriğe odaklanmanızı sağlamak için “Okuma Görünümü” özelliğini desteklemektedir.

microsoft edge

microsoft edge

Bir Android akıllı telefonunuz varsa , Google Play Store’daki önizleme için buradan kaydolarak Microsoft Edge’i hemen indirebilirsiniz. Önizleme için kaydolduğunuzda, uygulamayı, burada bulunan uygulama giriş listesinden cihazınıza yükleyebilirsiniz . Bu uygulama şuan için sadece resmi olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde ki kullanıcılar için geçerlidir bu yüzden Google Play Store’dan yükleyemezseniz, APK dosyasını aşağıda bulabilirsiniz:

[btn btnlink=”https://mega.nz/#!J5xE1CTa!-C3YZDYMYI5R1d4CYanO6LT-J-LsKgQGSfwp8RBHFG4″ btnsize=”medium” btnnewt=”1″ nofollow=”1″]Microsoft Edge[/btn]

 

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler