Mi Mix 4 Hangi Özellikler ile Gelecek?

Dünyanın en büyük telefon üreticilerinden birisi olan Xiaomi 2019 yılının son zarını atmaya hazırlanıyor. Mi 9 ailesiyle üst segmentte adından söz ettiren firma Mi Mix 4 modeliyle de kullanıcıları mest etmeyi planlıyor. Peki Mi Mix 4 hangi özellikler ile gelecek?

Dönüp baktığımızda Mi Mix serisi gerçekten mobil pazar için mihenk taşlarından birisiydi. Köşeden Köşeye ekran trendini başlatan olmasa da ilk büyük kitlelere ulaştıran Mi Mix (İlk çerçevesiz ekranı bizler Sharp firmasından görmüştük ancak onlar Aquos modellerini çok fazla satamadı ve duyuramadı.) o zamanlar rüya telefon olarak adlandırılıyordu. Sonrasında çıkan Mi Mix 2 ile çerçeveler biraz kalınlaşmış olsa da daha oturaklı ve günlük kullanıma uygun bir cihazdı. Mix 2S ise çift kamerası ile Xiaomi’nin en büyük kamera atılımını yaptığı cihazdı ve o zamana kadarki en iyi Mix modeliydi. Geçtiğimiz yıl ise Mi Mix 3 modelini gördük. Mi Mix 3 beni hayatım boyunca en çok heyecanlandıran, kullanırken en keyif aldığım nadir telefonlardan bir tanesi olarak hala hafızalarımdadır. Kızaklı yapısı hızlı işlemcisi muhteşem kamerası ile bizleri mest eden Mi Mix 3 çıtayı o kadar yukarıya koydu ki Mi Mix 4 modeli büyük bir beklenti oluşturdu.

Tasarım 

Gelelim Mix 4 modeline, Mi Mix 4 modeli şimdiye kadarki en yüksek ekran kasa oranı ile gelecek. Geçtiğimiz yıl piyasaya çıkan Mi Mix 3 modeli %93 ekran kasa oranına sahipti ve bu değerin bu sene %95 seviyelerine ulaşması bekleniyor. %95 seviyelerinde ekran kasa oranına sahip olabilmek için Mi Mix 4 modelinde kenarlardan agresif şekilde kavis yapan bir ekranla karşılaşabiliriz.

Büyük Kamera Atılımı 

Mi Mix 2s modeline gelene kadar Xiaomi cihazların en zayıf noktası vasat kameralarıydı ve Xiaomi Mi Mix 2s modeliyle bir kamera atılımı yapmış sonrasında piyasaya çıkan Mi 8 ve Mi Mix 3 modelleriyle bunu devam ettirmişti. Şimdi ise Mi Mix 4 selefi gibi büyük bir atılıma imza atacak. Samsung S11 modellerinde kullanılması beklenilen yeni 108MP çözünürlüğündeki Samsung üretimi kamera Mix 4 modelinin gözü olacak. Mi Mix 4 standart modda 27MP fotoğraflar çekecek ve sensörün küçük boyutlu olma dezavantajını pixel binning teknolojisiyle avatntaja çevirecek. 4 pixelin birlikte kullanıldığı bu düzende kameradan özellikle düşük ışıkta çok daha iyi performans alınması amaçlanıyor. Bakalım Mi Mix 4 kamera paketi olarak bizlere neler sunacak merakla bekliyoruz.

Daha Hızlı Şarj ve Daha Büyük Batarya 

Xiaomi Mi Mix 4 modelinde 4500 mAh kapasiteli bir batarya yer alacak. Xiaomi uzun zamandır kullanıcılarını pil konusunda yarı yolda bırakmayan telefonlar üretiyor ve bu sefer çıtayı biraz daha yukarıya konumlandırıyor. 4500 mAh kapasiteli bataryayı şarj etmek için ise Mi Mix 4 modelinin 45W hızlı şarj desteğine sahip olması bekleniyor.

Gelişmiş Yazılım 

Yazılım konusunda piyasanın en başarılı cihazlarını sayacak olursak ilk 3 içerisine mutlaka bir Xiaomi cihazı koyarız diye düşünüyorum. Miui gerçekten çok başarılı ve işlevsel bir arayüz. Miui 11 ile gelmesini beklediğimiz Mi Mix 4 pek çok yeniliğin yanı sıra daha sade daha işlevsel ve daha hızlı bir arayüze sahip olacak. Android güncellemeleri konusunda karnesi pekiyilerle dolu olan Xiaomi bu noktada Mi Mix 4 bekleyen kullanıcılara güven veriyor.

 

Sizler mi Mix 4 modelinden neler bekliyorsunuz?

 

 

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler