Mi Lazer Projeksiyon İncelemesi ve Fiyatı

Bugün düzenlenen 2017 Mijia Ürün Tanıtım etkinliği ile Xiaomi firması Mi Lazer Projeksiyon cihazını tanıttı.

 

▲ Televizyonlarda kullanılabilen sinema seviyesindeki lazer projeksiyon cihazı dünyada bir ilk olma özelliğine sahip 
▲ Bu son derece özel cihaz sadece 9999 yuan (1468$) bir fiyat etiketine sahip.

▲ Piyasada satılan benzer projeksiyon cihazlarının 1500$ üzerinde bir fiyat etiketine sahip olduğu düşünülürse sunduğu ek özelliklere rağmen böylesine bir fiyat ürünün rekabet gücünü oldukça artıracak gibi duruyor.
 
▲ Projeksiyon cihazının en büyük özelliklerinden biri içeriğinde bulunan Mİ TV. Evde bulunan Wi-Fi ağına bağlanılması halinde en son filmler ve televizyon dizileri başka herhangi cihaza gerek kalmaksızın izlenebiliyor. Mi TV Box kullanıcılarının alışkın olduğu sesli kontrol özelliği de Projeksiyon cihazında unutulmamış. Sadece izlemek istediğiniz filmin ya da dizinin adını söylemeniz yeterli oluyor. 
▲ Projeksiyon cihazına dahil edilen 4 adet hoparlör ile ekstra bir ses sistemine de gerek kalmadan sinema salonundaymışçasına tüm ses efektlerini almanız mümkün. 
▲ Mi Lazer Projektör 5000 lümenlik inanılmaz bir aydınlatma sunuyor. Elbette ki böylesine bir parlaklığı gözlere zarar vermemesi için her türlü güvenlik önlemi de alınmış durumda. 
▲ Geleneksel bir projeksiyon cihazı ile Mi Lazer Projektör arasındaki parlaklık ve keskinlik farkını yukarıdaki görsel ile karşılaştırabilirsiniz. 

▲ Keskinlik boyutunda ise Mi Lazer Projektör en son teknolojilere sahip. Advanced Laser Phosphor Display adı verilen teknoloji ile gerçeğe en yakın renk ve kontrast oranlarına sahip. 
 

 

Mi Lazer Projektör 25,000 saatlik bir lazer ömrüne sahip. Yani her gün 2 saat izlenmesi halinde 34 yıl boyunca kullanılabilir. 
 

 

42″ ve  70″ boyutundaki televizyonlar ile karşılaştırıldığında 150″ boyutunda görüntü sağlayan Mi Lazer Projektörün ne kadar tatmin edici olduğu bir defa daha ortaya çıkıyor. 

 

 

Mi Lazer Prokktörün dış kasası alalında uzman Yorkey firması tarafından üretilmiş. 


 

 

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler