Mi Charge Turbo Tanıtıldı! 30W Kablosuz Şarj Desteği Geldi

Günümüzde akıllı telefon alırken en çok dikkat ettiğimiz kriterlerin başında cihazların pil kapasiteleri ve bu pilleri hangi hızlarda doldurdukları geliyor. Apple hariç bir çok firma hızlı şarj konusunda birbiriyle yarışıyor. Son atak ise Xiaomi firmasından geldi.

Xiaomi bugün Mi Charge Turbo teknolojisi duyurdu. Firmanın iddiasına göre 4000 mAh pile sahip bir cihazı 69 dakika gibi kısa bir sürede kablosuz olarak tamamen şarj edebilmek mümkün. firmanın açıkladığı detaylara göre 25 dakikalık bir şarj cihazın pilinin yarısını doldurmamıza yetiyor. İddialara göre bu teknoloji 30W hızlı şarj desteği sunuyor. Xiaomi’nin son telefonu 27W kablolu hızlı şarj desteğine sahipti. Bu konuda Xiaomi hızlı adımlarla ilerliyor.

İddialara göre firmanın bu teknolojisini kullanan ilk model Mi 9 5G modeli olacak. 4000 mAh batarya ile gelmesi beklenen Mi 9 5G çok hızlı bir veri bağlantısının yanı sıra çok da hızlı bir şekilde şarj olacak. Aynı zamanda yabancı kaynaklarda Mi Mix 4 modelinin süper hızlı ters şarj özelliğine sahip olacağı da konuşulmakta.

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler