Mi 9 Pro 5G Tanıtıldı!

Xiaomi şuanda devam eden lansmanda Mi 9 Pro 5G modelini tanıttı. Cihazın tüm özellikleri haberimizde.

Xiaomi Mi 9 Pro 5G Mi 9 modeline yapılmış güzel bir güncelleme olarak karşımıza çıkıyor. Bağlantı özellikleri şarj ve işlemci yönünden gelişmeler mevcut. Mi 9 Pro 5G modeli 6.4 inç ekrana sahip ekran Mi 9 modeliyle aynı olmasına rağmen özel bir renk yönetimi mevcut ve Xiaomi bu ekranın renkleri en doğru gösteren ekran olduğunu iddia ediyor. Cihaz Snapdragon 855 işlemcisine sahip ve 12GB RAM 256GB depolama seçeneği ile cihazı alabilmek mümkün.

Batarya konusunda ise Xiaomi büyük bir adım atmış. Standart modelin aksine Mi 9 Pro 5G modelinde 4000 mAh batarya bulunuyor. Bu bataryayı şarj etmek ise artık çok çok daha hızlı olacak! Mi Charge Turbo özelliğini ilk kullanan Mi 9 Pro 5G 45W şarj adaptörü ile geliyor. Bu alanda Samsung ve Huawei gibi rakiplerini geride bırakmayı başarıyor. Aynı zamanda cihaz 30W kablosuz şarj desteğine sahip. 30W kablosuz şarj ile 25 dakika içerisinde cihazın pilinin yarısını doldurabiliyorken 69 dakikalık bir şarj ile pilin tamamını doldurabilmek münkün. Kablolu şarj etmek istediğinizde ise cihaz 48 dakika içerisinde tamamen şarj oluyor. Aynı zamanda Xiaomi Mi 9 Pro 5G modelinde 10W ters şarj özelliği mevcut. Bu özellik ile kablosuz şarj destekli cihazlarınızı Mi 9 Pro 5G kullanarak şarj edebiliyorsunuz.

Kamera tarafında ise herhangi bir değişim yok. 48,16,12MP çözünürlüklerinde 3 adet kameramız yerini koruyor. Öenmli iyileştirmelerden bir tanesi ise titreşim motoru kısmında yaşanmış. Xiaomi Mi 9 Pro 5G çok daha başarılı bir titreşim motoruna sahip. 8GB Ram 128GB depolamalı cihaz 520 Dolar 12GB Ram 512GB depolamaya sahip model ise 605 Dolar fiyata sahip.

 

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler