Mi 8 Lite Tanıtıldı!

Xiaomi’nin bir süredir Mi 8X olarak adlandıracağı iddia edilen Mi 8 in ucuz versiyonu üzerinde çalıştığı biliniyordu. Yakın zamanda ise cihazın isminin Mi 8 Youth olacağı iddia ediliyordu ancak iki iddia da boşa çıktı ve cihazın ismi Mi 8 Lite oldu. Evet Bugün Xiaomi yaptığı lansman ile Mi 8 modelinin ucuz versiyonu Mi 8 Lite modelini tanıttı.

Mi 8 Lite modeline baktığımızda 6.26 inç boyutunda IPS LCD bir ekran görmekteyiz ve bu ekran Mi 8 modelinde olduğu gibi çentikli. Xiaomi yavaş yavaş tüm modellerini çentik ile güncelliyor. Donanım tarafında ise Xiaomi’nin tonla aldığını düşündüğüm Snapdragon 660 İşlemcisini 4 ve 6GB Ram seçeneğini 64 ve 128GB Depolama seçeneğini görüyoruz.

Kamera konusunda ise cihaz 24MP çözünürlüğe sahip ön kamerasıyla özçekim konusunda oldukça iddialı olmuş. Arka kamera kısmına baktığımızda ise 12+5MP çözünürlüğünde Çift kamera kurulumunu görmekteyiz. Arka kısımda bir parmak izi okuyucusu da unutulmamış. Mi 8 Lite 3350 mAh bataryası ile bir günü tamamlamakta sıkıntı çekmeyecektir. Cihazın en dikkat çekici yanı ise bence renk seçenekleri. Derece derece değişen ve Huawei P20 Pro modeliyle hayatımıza giren bir renk görmekteyiz. Mavi mor turuncu ve sarı renkli cihaz gerçekten oldukça çekici durmakta.

4GB/64GB modeli 175 Dolar, 6GB/64GB modeli 210 dolar, 6GB/128GB modeli ise 250 dolar olarak ücretlendirilecek cihaz 21 Eylül de satışa çıkacak.

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler