Mekanın Sahibi Geldi! Xiaomi Mi CC9 Pro Tanıtıldı!

Ha geldi ha gelecek tanıtıldı tanıtılacak derken 108MP çözünürlüğündeki kamerasıyla dikkat çeken Mi CC9 Pro bugün tanıtıldı!

Xiaomi Mi CC9 Pro 6.7 inç boyutunda 1080X2340 çözünürlüğünde kenarlardan kavis yapan damla çentikli bir ekrana sahip. Ekranda aynı zamanda TUV Rheinland sertifikası bulunuyor bu mavi ışık filtresinin sertifikalı olduğunu ve cihazın daha göz dostu olduğunu gösteriyor. Ekran HDR desteğine sahip ve 400.000:1 kontrast oranına sahip. Ekran kısmında bir diğer önemli detay ise ekran altındaki parmak izi sensörünün şimdiye dek kullanılan en incesi olduğu belirtiliyor. En gelişmiş parmak izi okuyucusuna sahip parmağınızın ıslaklık kuruluk durumuna aldırış etmeden işini başarılı bir şekilde yapıyor. Kavisli sağ ve sol kenarlar ise bildirim ışığı görevi görebiliyor.

Mi CC9 Pro modelinde Grafik birimi elden geçirilmiş Snapdragon 730G işlemcisi bulunuyor. Cihazın Xiaomi ürün gamındaki direkt rakibi Mi 9T diyebiliriz. Bu işlemciye 8GB RAM 256GB UFS 3.0 depolama seçeneği eşlik ediyor.

Cihazın en iddialı olduğu alan ise hiç şüphesiz kamerası diyebiliriz. Mi CC9 Pro modelinde 5 Adet arka kamera bulunuyor. DxOmark dan 121 puan alarak liderliği Mate 30 Pro ile paylaşan cihaz kamera konusunda Xiaomi için bir mihenk taşı diyebiliriz. 108MP Ana Kameramız Samsung HMX sensörünü kullanıyor ve OIS ile geçlendirilmiş. İkinci kameramız telefoto kamera ve 5MP çözünürlüğe sahip bu kamera ile 5X Optik yakınlaştırma yapılabiliyor. Ön Kameramız ise 32MP çözünürlüğe sahip.

Ücüncü kameramız 12MP çözünürlüğünde bir drinlik algılayıcı olurken 20MP çözünürlüğe sahip 117 derece görüş açısı sunan geniş açı kamerası bulunuyor. Kameranın son üyesi ise hayatımıza yeni giren ve şaşırtıcı derecede işlevsel olan 2MP çözünürlüğündeki makro kamera oluyor . Kamera 10X Hibrit 50X dijital zoom ile geliyor.

Mi CC9 Pro 5260 mAh batarya ile geliyor ve bu bataryayı 30W hızlı şarj desteği ile birlikte 65 dakika içerisinde tamamen doldurabiliyor. Cihaz Androdi 9 üzerinde Miui 11 ile geliyor.

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler