Meizu’dan 2018 baharına kadar yeni amiral gemisi yok

Eğer koyu bir Meizu hayranı iseniz o zaman size kötü bir haberimiz var. Yıl sonuna kadar yeni bir amiral gemisi Meizu cephesinden gelmeyecek.

Meizu, bu yıl piyasaya sürdüğü pro 7 modeli ile kendini birazda olsa geliştirdi. Telefonun arka yüzeyine konumlandırdığı küçük bir ekran ile bildirimlere daha kolay ulaşmayı sağlarken, kullanıcıların batarya tasarrufu yapmasını da sağladı. Fakat diğer amiral gemileri ile kıyaslandığında gelişim ve tasarım eğrinin biraz gerisinde kalıyor.

Son birkaç ayda Xiaomi, Mi Mix 2, Vivo X20’yi 18: 9 ekran oranı ve çerçevesiz tasarım ile piyasaya sürdü. Çerçevesiz ekran özelliğinin, son dönemin en önemli gelişmelerinden olduğunu düşünecek olursak. Huawei, Huawei Mate 10 ile , OnePlus, OP6’yla(veya OP5T?) çerçevesiz tasarım ile gelecek söylentileri arasında Meizu cephesinin sessiz kalması kullanıcılarını üzecek gibi görünüyor.

Weibo’da, Meizu marka müdürü Yang Zhe tarafından yazılan bir yazıda 2018 baharına kadar amiral gemisi telefon yayınlama planlarının olmadığını belirtti. Çin takvime göre düşünürse Ocak sonu şubat ortası gibi yeni haberler ve gelişmeler ile Meizu’yu tekrar görebiliriz.

 

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler