Meizu X8 Tanıtıldı. Çentikli, S710lu Fiyat Performans Telefonu!

Meizu dün gerçekleştirdiği etkinlik ile bir çok cihaz tanıtırken X8 modeli ise bugün sessiz sedasız tanıtıldı. Sanırım cihaz çentikli olduğu için dün güzellikler görmeye alışan gözleri kör etmek istememişler. (Evet çentik düşmanıyım biraz 🙂 ) Her neyse çentik duyarı yemeden haberimize geçelim isterseniz. Meizu X8 modelinin tüm detayları için haberimizi okuyabilirsiniz.

Meizu X8 2220 x 1080 çözünürlüğünde 6.2 inç boyutunda FULL HD+ bir ekranla geliyor. İşlemci tarafında ise artık orta üst seviye tüm cihazlarda görmemiz gerektiğini düşündüğüm Snapdragon 710 işlemcisi bizleri karşılıyor. Ayrıca cihazın  4/64 GB, 6/64 GB, 6/128 GB olmak üzere 3 farklı versiyonu mevcut.

Meizu X8 basit bir çift kamera kurulumuyla karşımıza çıkmış. 12MP f/1.9 diyaframlı ana kameraya 5MP çözünürlüğünde alan derinliği ölçme kabiliyeti ile bokeh için kullanılacak ikinci kamera eşlik ediyor. Ön kısımda ise 20MP çözünürlüğünde bir kamera bulunuyor. Ayrıca yapay zeka desteği ile birlikte cihazın ön kamerası yardımıyla yüz tanıma özelliği de bu cihazda kendisine yer bulmuş.

3210mAh bir bataryaya sahip cihazda kulaklık girişi de kendisine yer bulmuş ve Meizu firması bazı çinli firmalar gibi kulaklık girişinden bu modelde vazgeçmemiş. Sevindirici bir tutum olmuş bu. Meizu X8 Mavi Siyah ve Beyaz renkler ile kullanıcı karşısına çıkacak.

Son olarak fiyatlandırmaya bakacak olursak 4/64 olan model 230 Dolar, 6/64GB olan model 262 Dolar ve 6GB/128GB olan model 290 Dolar fiyat etiketine sahip olacak.

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler