MediaTek’in Ceo’su Zhu Shangzu, Xiaomi’ye Yatırım Ortağı Olarak Katılıyor

 

MediaTek’in Ceo’su Zhu Shangzu, Xiaomi için Tayvan çip imalatçısından ayrıldı. Duyuru bugün Xiaomi CEO’su Lei Jun tarafından yapıldı.

Zhu Shangzu’nun Xiaomi’deki yeni görevinin, Sun Changxu Xiaomi’nin başlangıç ​​yatırım kolunda bir ortak olduğu söyleniyor.

MediaTek’deki döneminde Zhu Shangzu yarı iletken şirket ile Xiaomi arasında stratejik bir ortaklık kurmaya yardımcı oldu. Teknoloji endüstrisindeki liderlik yetenekleri ve temaslarının Xiaomi’nin gelecekteki yatırımlarında büyük başarısında rol alabilir.

Xiaomi’nin yatırım şirketi, donanım imalatı, mobil ödemeler ve mobil içerik geliştirme ile ilgili yaklaşık 200 şirkete yatırım yapmıştır. Bu yılın Mayıs ayında, Hubei Changjiang Sanayi Fonu ile 12 milyar ¥ ‘lık ortak bir fon oluşturdu.

Bay Zhu Shangzu, Tayvan’daki Hsinchu Jiaotong Üniversitesi’nden elektronik alanında lisans ve yüksek lisans yapıp, 1999 yılında  Digital Tüketici Elektroniği İş Birimi ve Dijital Kamera İş Birimi GM olarak MediaTek’e katıldı.

MediaTek’teki firmasında 2010 yılında işe girmeye karar verdikten sonra dünyanın en büyük 2. akıllı telefon yelpazesi tedarikçisi konumuna gelmesine yardımcı olan Bay Zhu Shangzu, bu konuda önemli bir rol oynamıştır. 

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler