Manu Jain: Xiaomi Fiyatları Yükselmeyecek!

Xiaomi yöneticisi Manu Jain, uygun fiyat politikasına devam edeceklerini söyledi.

Xiaomi, her tanıttığı ürünü piyasa şartlarına göre oldukça uygun fiyatlar ile satarak kullanıcıların sevgisini kazanan bir marka konumuna geldi. Son zamanlarda Hindistan‘da satışa sunduğu Redmi serisi telefonlar ve yeni Mi TV de bunu destekler nitelikte.

Buna karşın son günlerde Xiaomi‘nin Hindistan‘da özellikle akıllı telefon fiyatlarında artışa gideceği dedikoduları artmaya başladı. Bunun sebebi ise Hindistan hükümetinin Make in India politikası nedeni ile gümrük vergilerine uyguladığı yeni zamlar. Bu zamlar yüzünden kullanılan parçaların fiyatının artması sonucunda Xiaomi‘nin de ürünlerinde fiyat artışına gitmesi bekleniyordu ancak kullanıcıları rahatlatacak açıklama Xiaomi Hindistan yöneticisi Manu Jain‘den geldi.

Manu JainEconomic Times‘a yaptığı açıklamada hiçbir ürünlerine zam gelmeyeceğini ve uygun fiyatlı yüksek teknoloji satma politikalarına devam edeceklerini vurguladı. Kar marjları düşse bile Hindistan‘daki kullanıcılara uygun fiyatlı akıllı telefonlar sunmaya devam edeceklerini belirtti.

 

Önceki Yazı

Xiaomi’nin Oyun Telefonu Blackshark’ın Özellikleri Sızdırıldı!

Sonraki Yazı

Redmi 5 ve Redmi 5 Plus İspanya’da Satışa Sunuluyor

2 comments

  1. peugeut27 dedi ki:

    Hadi inşallah. Bu marka kayıp gitmesin elimizden göz göre göre

    Redmi Note 4X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

  2. buraoca2 dedi ki:

    Onada çözüm bulunur hocam, Örneğin Mi7 çıkar; sonrasında bir Mi7 Pro duyurulur yüksek fiyatlı, daha iyi özelliklere sahip.

    Umarım bu dediğim gerçekleşmez. Fakat Sektörde Maliyetler yükseldiği için (Misal şuanda en basiti Dram fiyatlarının yükselmesi gibi) mecburen üreticilerde fiyatlara zam yapacak. Belki aşamalı şekilde görülebilir, bekleyip göreceğiz artık.

Yorum Yazın

E-mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.