LG V40 ThinQ Tanıtıldı. 5 Kameralı ilk LG Telefon!

Mobil pazarda gün geçtikçe kan kaybeden firmalardan bir tanesi olan LG bugün gerçekleşen lansman ile LG V40 ThinQ modelini tanıttı. Cihazın en öne çıkan özelliği hiç şüphe yok ki 5 kameraya sahip olması.
Huawei P20 Pro modeliyle hayatımıza giren 3 arka kamera dizilimine son başvuran firma ise LG oluyor. Ön tarafta iki arka tarafta 3 adet kamera taşıyor LG V40 ThinQ modeli.


Cihazın tasarımına baktığımızda altüst ve yan çerçevelerin oldukça ince tutulduğunu görüyorken G7 ThinQ modelinde olduğu gibi çentik mevcut. Çentiğin içerisinde ise çift ön kamera ve ahizeyi görmekteyiz. Arka kısımda ise Daltonlar gibi yan yana dizilmiş 3 adet kamerayı görmekteyiz yan kısımda ise led flaş mevcut. Arka kısımda erişilmesi kolay bir yerde ise Parmak izi okuyucusunu görmekteyiz. LG Ekran üzerinden parmak izi okuma teknolojisini bu seride pas geçmiş.


6.4 inçlik P-OLED ekranında 1440 x 3120 piksel çözünürlük sunan telefon çentik sayesinde 19.5:9 görüntü oranı ile karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda Ekran HDR desteğine de sahip. Cihazın donanım kısmına baktığımızda ise beklenildiği gibi Snapdragon 845 işlemcisini 6GB RAM ve Arttırılabilir 64GB Depolamayı görmekteyiz.
Kamera tarafı ise haberin girişinde belirttiğimiz gibi bu cihazın öne çıkan özelliği olmuş durumda. Ana Kamera f/1.5 diyafram açıklığına 1.4 Mikron büyüklüğünde pixellere ve OIS desteğine sahip 12MP çözünürlüğünde. İkinci kameramız 16MP Çözünürlüğünde ve 107 derece geniş açıya sahip Diyafram değeri ise f/1.9. 3. Kamera ise 2x optik zoom görevini üstleniyor. Ön kamera kısmında ise 8 ve 5MP çözünürlüklerinde çift kamera dizilimi yer alıyor. 5MP çözünürlüğündeki sensör geniş açı desteği sunuyor.

Fotoğraf konusunda iddialı olan cihaz bu iddiasını video kısmında da devam ettiriyor ve 4K 60FPS video kaydı yapılabiliyor aynı zamanda Sony cihazlarda görmeye alıştığımız HDR video kaydı bu cihazda da karşımıza çıkıyor. Son olarak cihaz portre fotoğraflar da çekebiliyor (e bi zahmet)
Multimedyanın diğer organı Ses tarafına baktığımızda ise Boombox hoparlörleri görmekteyiz. Ayrıca 3.5mm kulaklık girişi 32-bitlik Quad DAC telefona eşlik ediyor. Kaliteli bir kulaklık ile bu cihazda müzik dinlemek bambaşka bir keyif olacaktır.

Cihaz Android 8.1 ile geliyor keşke kutudan Android 9.0 ile çıksaydı. Batarya tarafında ise 3300 mAh bir batarya görüyoruz ayrıca bu batarya QC 3.0 ile hızlı bir şekilde doldurulabiliyor.

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler