Lenovo Z5 Pro Tanıtıldı! Ekran Kasa Oranı Yarışı Kızışıyor!

Xiaomi Mi Mix 3 Honor Magic 2 derken bizler mobil teknoloji pazarında eski bir trendin yeniden hortladığına şahit olmuştuk. Kızaklı telefonlar ardı ardına tanıtılırken bir cihaz da Lenovo cephesinden geliyor ve bu cihaz ekran kasa oranı tahtına oturup tacını başına takıyor. Gelin hep beraber Lenovo Z5 Pro bizlere neler sunuyor yakından bakalım.

Lenovo Z5 Pro modelinin en öne çıkan özelliği belirttiğimiz gibi Kızaklı yapıya sahip bir tasarıma sahip olması. Tasarım olarak ön kısımdan Honor Magic 2 Xiaomi Mi Mix 3 modellerine oldukça benziyor ancak çerçeveler daha da inceltilmiş. Geçtiğimiz hafta en ince alt çerçeveli cihaz unvanını elinde bulunduran Xiaomi Mi Mix 3 modelinde alt çerçeveler 5.90mm inceliğe sahip iken Z5 Pro modelinde ise 4.98mm inceliğe sahip. Cihazlar artık neredeyse sıfır çerçeve oranına yaklaştı.

Cihazın ekran kısmına baktığımızda 6.39 inç boyutunda %95 Ekran kasa oranına sahip Full HD+ çzöünürlüğünde Samsung üretimi bir ekran bulunuyor. Donanım kısmında ise bir çok kişi bu cihazın Snapdragon 845 işlemcisi ile gelmesini bekliyorken Lenovo herkesi ters köşeye yatırıyor ve cihazda Süper Orta sınıf cihazların baş tacı Snapdragon 710 işlemcisi bulunuyor. Fiyatını göz önüne aldığımızda bu tercihi pek yadırmıyoruz. Depolama ve Ram kısmında ise 6/64 ve 6/128GB seçenekleri bulunuyorken Hafızayı arttırmak mümkün değil.

 

Kamera kısmında ise arka kısımda çift kamera dizilimini görmekteyiz. 16MP (Sony IMX576) ana sensör f/1.8 diyafram ile gelirken ikinci kamera ise  IMX519 sensörü üzerinde  24MP çözünürlüğe sahip. Kızak kısmında ise yine çift kamera dizilimini görmek mümkün. 16 Ve 8MP çözünürlüğünde ön kameraların yanı sıra kızılötesi sensör ile cihazın kilidini açmak mümkün tıpkı Xiaomi Mi 8 modelinde olduğu gibi.

Cihazda son zamanların trendi haline gelen ekran üzerinden parmak izi okuma teknolojisine de yer verilmiş. Hem kızılötesi yüz tanıma hem de ekran üzerinden parmak izi okuma gibi özellikler ile akıllara Mi 8 Pro modelini getiriyor. Cihaz 3350 mAh bir bataryaya sahip ve maalesef kutudan Android Oreo ile çıkıyor. 2019 Yılına doğru yaklaştığımız bu günlerde kutudan Android Pie ile çıkması daha doğru olurdu diye düşünüyoruz.

Cihazın en dikkat çekici kısımlarından bir tanesi de fiyatlandırması olmuş. Cihazın siyah seramik adında tek renk seçeneği bulunurken 6/64 olan modeli 287 dolar fiyat ile alabilmek münkün. 6/128GB depolama alanına sahip cihaz ise 330 dolar olmuş.

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler