Katlanabilir Ekranlı Xiaomi Telefonu Ortaya Çıktı!

2019 yılında hayatımıza girecek mobil teknoloji trendlerinden bir tanesi de katlanabilir ekrana sahip akıllı telefonlar olacak. Uzun zamandır gerek Samsung gerekse diğer firmalar bu konuda çalışmalar yürütüyordu. Aylar önce Samsung katlanabilir ekranlı telefonunu karanlık bir ortamda detaylarına değinmeden göstermişti.

Sonrasında ise Tüketici Elektroniği Fuarı (CES 2019) da Royale firması dünyanın ilk katlanabilir ekranlı telefonu olan Flexpai modelini tanıttı ve oldukça fazla ilgi çekti.

Bir çok firma katlanabilir ekranlı telefonlar için çalışmalarını sürdürüyor ve bizler önümüzdeki MWC 2019 da bir çok firmadan katlanabilir ekrana sahip telefon göreceğiz. Xiaomi ise bir süredir bu konuda sessizliğini koruyorken bugün Xiaomi’nin kurucu ortağı Lei Bin tarafından paylaşılan video ile Xiaomi’nin katlanabilir ekranlı telefonu ortaya çıkmış oldu.

Telefona baktığımızda üst ve alt kısımdan iki kez katlayabiliyoruz. Gerçekten bu video beni oldukça heyecanlandırdı. Bakalım Katlanabilir ekranlı Xiaomi cihazı bizlere neler sunacak. Sizler bu cihazdan ne bekliyorsunuz?

 

Önceki Yazı

Rehber | Xiaomi Cihazlarına Twrp Recovery Kurma Rehberi [Evrensel Yöntem]

Sonraki Yazı

Vivo Apex 2019 Tanıtıldı! Deliksiz Tasarım ve Gelişmiş Ekran Üzerinden Parmak İzi Okuma

5 comments

 1. cantara dedi ki:

  Yalnız tasarım cidden çok güzel…

 2. alixkandemir dedi ki:

  Bu katlanabilir furyası daha ne kadar devam edecek çok saçma.

 3. jokerinabisi dedi ki:

  [QUOTE=”ByKaraca, post: 442232, member: 62829″][URL=’localhost/blogkatlanabilir-ekranli-xiaomi-telefonu-ortaya-cikti/’]Okumaya devam et…[/URL][/QUOTE]

  Biz Türkler bir dönemin fenomeni origami ile büyüdük ne yapar eder o telefona yeni kat yerleri yapar kafamıza göre katlar veee taaaddaaaa
  Al sana Turna kuşu drunk~~facepalm~~clap~~
  Selametle hazirunlar

 4. eksabayt dedi ki:

  Eğer videodaki gibi telefonları seri üretime geçirirler ve fiyatları şuanki xiaomi telefonlar gibi olursa tutar bu iş. Über süper faiş fiyatlarda çıkarırlarsa (hangi marka olursa olsun) tutmaz. Çok net.

 5. veliazak dedi ki:

  Videodaki tasarım çok güzel, ister telefon olarak kullan, isterse tablet… Redmi serisinin potansiyel müşterileri için bu telefon kaç yıl sonra elimizde olur acaba?

Yorum Yazın

E-mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.