Katlanabilir Ekranlı Xiaomi Telefonu Ortaya Çıktı!

2019 yılında hayatımıza girecek mobil teknoloji trendlerinden bir tanesi de katlanabilir ekrana sahip akıllı telefonlar olacak. Uzun zamandır gerek Samsung gerekse diğer firmalar bu konuda çalışmalar yürütüyordu. Aylar önce Samsung katlanabilir ekranlı telefonunu karanlık bir ortamda detaylarına değinmeden göstermişti.

Sonrasında ise Tüketici Elektroniği Fuarı (CES 2019) da Royale firması dünyanın ilk katlanabilir ekranlı telefonu olan Flexpai modelini tanıttı ve oldukça fazla ilgi çekti.

Bir çok firma katlanabilir ekranlı telefonlar için çalışmalarını sürdürüyor ve bizler önümüzdeki MWC 2019 da bir çok firmadan katlanabilir ekrana sahip telefon göreceğiz. Xiaomi ise bir süredir bu konuda sessizliğini koruyorken bugün Xiaomi’nin kurucu ortağı Lei Bin tarafından paylaşılan video ile Xiaomi’nin katlanabilir ekranlı telefonu ortaya çıkmış oldu.

Telefona baktığımızda üst ve alt kısımdan iki kez katlayabiliyoruz. Gerçekten bu video beni oldukça heyecanlandırdı. Bakalım Katlanabilir ekranlı Xiaomi cihazı bizlere neler sunacak. Sizler bu cihazdan ne bekliyorsunuz?

 

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler