Katlanabilir Ekrana Sahip Xiaomi Cihazı Patenti Ortaya Çıktı!

Daralan mobil pazarda farklılaşarak kullanıcıları kendine çekmeye çalışan Xiaomi katlanabilir telefonu yakında piyasaya sürebilir.

Firrma  bir süre önce katlanabilir telefonunu göstermiş ancak sonrasında yeni bir haber görmemiştik. Ortaya çıkan haberlere göre o zamanlar gösterilen katlanabilir telefon konsepti ve Mi Mix Alpha modeli beraber geliştirme sürecine girmişler ve firma bir noktada en hazır olan cihazı duyurma kararı almış. Mi Mix Alpha modeli malum tarihte katlabilir telefondan daha hazır olduğu için duyuruldu. Tüm bunlar olurken insanlar o muhteşem tasarıma sahip katlanabilir telefonun akıbetini sorguluyor.

Çin’de ortaya çıkan patent başvurusunda Xiaomi Fold adını alacağı konuşulan bir katlanabilir telefon dikkat çekti. Cihazın patent için çizilmiş taslak görüntülerine baktığımızda o ilk gösterilen konsept cihazdan farklı olduğunu görebiliyoruz. Mi Mix Alpha modelini bile seri üretime geçirmekte zorlanan firma o cihazı belli ki sorunsuz bir biçimde üretemeyeceği için tasarım değişikliğine gitmiş ve Huawei Mate X benzeri bir tasarım kullanmış.

Henüz sadece patent için çizilmiş taslak görselleri bulunan cihazla ilgili herhangi bir teknik detay bulunmuyor ancak birinci ağızdan aldığımız duyumlara göre katlanabilir telefon 2020 yılında mutlaka piyasaya çıkmış olacak.

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler