İşte çerçevesiz Nokia 9!

5/5

Nokia bir amiral gemisi daha tanıtacak. İşte Nokia 9!

Geçtiğimiz gün tanıtılan Nokia 8 için bir süredir söylentilerde hangi ada sahip olacağı konusunda bazı karışıklıklar vardı. Özellikle ilk zamanlar, Nokia 8 ve Nokia 9 arasında ikilem yaşanıyordu. En sonunda amiral gemisi telefon Nokia 8 olarak tanıtıldı. Ancak Nokia 9’un geleceği de, resmi olarak şirket tarafından doğrulandı.

Bu lansman sırasında, HMD Global temsilcileri, “kesinlikle tüm kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamak için” Nokia 8’den daha büyük ekranlı bir telefonun şu anda geliştirildiğini ima etti.

1503055501_nokia.jpg

HMD portföyünde daha büyük bir ekrana sahip bir telefon olan Nokia 6 aksine, yüksek kaliteli, amiral gemisi cihazından bahsettiklerini varsayıyoruz.

Muhtemelen bu telefon Nokia 9 adını taşıyacak ve daha önce sızdırılmış eskizl görüntüsü, tasarım açısından neler bekleyebileceğimizi gösteriyor. Gördüğünüz gibi, Nokia 8’in aksine, bu yıl moda olan çerçevesiz bir tasarıma sahip. Parmak izi algılayıcısı arkada yer alıyor çünkü ön tarafta de yer imkânı yok.

Nokia 9’un ne zaman geleceğini söylemek zor ancak, muhtemelen çok sürmeyecektir. Telefonun, Snapdragon 835 işlemci, 6 veya 8GB RAM, 128GB depolama alanı, iris tarayıcı ve su ve toz direnci için IP68 sertifikası gibi özelliklerle geleceği söyleniyor.

9 comments

 1. Conconist50 dedi ki:

  mi mixin kamerasının alt tarafta olmasından dolayı pek hoş durmuyordu fakat nokia 9 tasarımda çok ses getirecek gibi

 2. Avrop dedi ki:

  Nokia 8 ve 9 çok hoşuma gitti. Eğer yazılımda başarılı olurlarsa eski formlarını belki yakalarlar. Kamera bakımından Carl Zeiss'a rakip olacak bir telefon tanımam, gerek tasarım gerekse sağlamlık konusunda da kendisini tanıyoruz. Nokia bunu yıllar önce insanlara fazlasıyla ispatladı. Bu şanını çıkarttığı android telefonlarında korursa ortaya muhteşemler çıkar tahminimce.

 3. By.TRabZonLu™ dedi ki:

  Yazıyı bir türlü okuyamadım kendi kendine sayfanın başına alıyor

 4. ismail57 dedi ki:

  Nokia bu sefer piyasaya tutunacak gibi adamların ürettiği telefonu haşa kullanıyorum 6600 var adamlar efsaneydi başarıyı yakalarlar umarım.

  Mi Note 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

 5. sinilker dedi ki:

  leica rakip olamaz diyorsunuz yani 🙂

 6. Avrop dedi ki:

  Nokia 808 PureView – Full phone specifications

  Nokia, symbian tabanlı yazılımı ve o ufacık işlemcisiyle oluşturduğu mükemmellikler gözler önünde.

 7. ozgrcvdr dedi ki:

  Haberde resmi bişey yok,telin resmi bile yok.sadece söylentiden iddiadan ibaret

 8. aLLMeTaLLiCa dedi ki:

  İşte zeiss Geldi 😀

 9. mimi013 dedi ki:

  Nokia 9 price in Bangladesh is not confirm yet. In approximate nokia 9 price in babngladesh is TK. 69,990(Nokia 9 Price in Bangladesh | Nokia 9 Specification | Nokia 9 bd price ).Another Brand HTC’s (HTC India ) new phones are also good design and features are good. Micromax Bolt Mega Q397 is the latest phone of micromax. This phone comes with awesome look and outstanding performance. Micromax Bolt Mega Q397 (Mobile Phone Price in Bangladesh 2017 | Price Compare ) comes with 5 inch display. On the other hand Asus, Huawei, Lenovo, Nokia (Nokia Phones | Nokia Phones ), ZTE, Alcatel All brands come with great feature and nice looking smartphone.

Yorum Yazın

E-mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

Önerilen makaleler