IDC Yeni Rapor Yayınladı. Xiaomi Yükselişini Sürdürüyor!

ABD Merkezli pazar araştırmaları şirketi IDC Akıllı Telefon pazarının 3. Çeyreği ile ilgili raporunu yayınladı. Huawei ve Xiaomi’nin yükselişi dikkat çekerken Samsung ise kan kaybetmeye devam ediyor!

Yıllar önce koyduğu yılda 100 milyon telefon satışı gerçekleştirme hedefini yıl bitmeden gerçekleştiren Xiaomi firması yeni yayınlanan IDC raporuna göre 2018 yılının 3. çeyreğinde de yükselişini sürdürmüş ve En çok sevkiyat yapan 4. firma olarak kayıtlara geçmiş. Geçtiğimiz yılın 3. Çeyreğinde 28.3 milyon akıllı telefon sevkiyatı gerçekleştiren Xiaomi, bu yılın 3. çeyreğinde bu rakamı 34.3 milyon seviyelerine çıkarmayı başarmış. Mi Mix 3 Redmi 6 serisinin yeni üyeleri ve firmanın Avrupa’ya iyiden iyiye açıldığı son zamanları düşündüğümüzde bu başarı kesinlikle tesadüf değil.

Rapora baktığımızda Samsung ve OPPO Kan kaybederken Apple cephesi geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre az da olsa bir artış göstermeyi başarmış. Huawei ise en büyük akıllı telefon üreticisi olma hedefine gittikçe yaklaştığını bir kez daha tüm dünyaya kanıtlamış oldu. Geçtiğimiz yıl 39.1 milyon telefon sevkiyatı gerçekleştiren firma bu sene bu rakamı 52 milyon seviyelerine çıkarmayı başarmış.

 

Önceki Yazı

Xiaomi Mi Mix 3 Avrupaya Açılıyor!

Sonraki Yazı

Cep Telefonlarında Uygulanan Taksit Sayısına İlişkin Düzenleme Resmi Gazete’de yayınladı.

2 comments

  1. Hakan dedi ki:

    Çıtır çıtır neredeyse tüm ürünlerine yolladığı miuı 10 arayüzüyle de kullanıcılarını canlı heyacanlı tutup cepleri de ısıtıyor diğer firmalar gibi bir cihaz sat sonra unut politikası yok,, xiaomi kullanıcıları için firmanın en çok sevdikleri politikası da bu

  2. Xioamiacaba acaba dedi ki:

    Xiaomiye gerçekten helal olsun telefonumu aldığım zamanlar güvenerek aldım ve çin malı laflarına kulağımı tıkadım.şimdi yavaş yavaş çevremde xiaomi tasarımları ve zil sesleri duymaya başladım.gelişimi türkiyeyede yansıyor gibi görünüyor.

Yorum Yazın

E-mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.