IDC Yeni Rapor Yayınladı. Xiaomi Yükselişini Sürdürüyor!

ABD Merkezli pazar araştırmaları şirketi IDC Akıllı Telefon pazarının 3. Çeyreği ile ilgili raporunu yayınladı. Huawei ve Xiaomi’nin yükselişi dikkat çekerken Samsung ise kan kaybetmeye devam ediyor!

Yıllar önce koyduğu yılda 100 milyon telefon satışı gerçekleştirme hedefini yıl bitmeden gerçekleştiren Xiaomi firması yeni yayınlanan IDC raporuna göre 2018 yılının 3. çeyreğinde de yükselişini sürdürmüş ve En çok sevkiyat yapan 4. firma olarak kayıtlara geçmiş. Geçtiğimiz yılın 3. Çeyreğinde 28.3 milyon akıllı telefon sevkiyatı gerçekleştiren Xiaomi, bu yılın 3. çeyreğinde bu rakamı 34.3 milyon seviyelerine çıkarmayı başarmış. Mi Mix 3 Redmi 6 serisinin yeni üyeleri ve firmanın Avrupa’ya iyiden iyiye açıldığı son zamanları düşündüğümüzde bu başarı kesinlikle tesadüf değil.

Rapora baktığımızda Samsung ve OPPO Kan kaybederken Apple cephesi geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre az da olsa bir artış göstermeyi başarmış. Huawei ise en büyük akıllı telefon üreticisi olma hedefine gittikçe yaklaştığını bir kez daha tüm dünyaya kanıtlamış oldu. Geçtiğimiz yıl 39.1 milyon telefon sevkiyatı gerçekleştiren firma bu sene bu rakamı 52 milyon seviyelerine çıkarmayı başarmış.

 

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler