Huawei P 20 Modelleri’nin Şeması Ve Görseli Sızdı.

 

 

Huawei Mate serisini satışa çıkaralı az bir süre olmasına rağmen yeni modellerinin sızıntıları gelmeye devam ediyor. Geçen günlerde P serisinin söylentileri çıkmaya başlamıştı. Söylentilerde P 11 adıyla piyasaya çıkacağı konuşuluyordu fakat son sızıntı P20 ismiyle piyasaya çıkacağı yönünde. Üstteki görselin P20 Pro modeli olduğunu düşünüyorum.

 

 

 

Görünüşe göre üç ayrı model P serisi karşımıza çıkacak. P 20, P 20 Plus ve P 20 Pro olarak lanse edileceği görsellerden anlamaktayız.

P 20 Plus modeli şemaya baktığımızda 3 arka kamera ve home tuşu ile geleceği yönünde. Ekran gövde oranı Mate 10 ile benzerlik gösterdiğini anlıyoruz.

 

 

P 20 pro modeli Huawei için ilk çerçevesiz model anlamınada gelebilir. İphone X modellinde olduğu gibi ekranda çentik olduğunu görüyoruz. Çentik içinde tam olarak hangi sensörlerin olacağını anlamak zor. Görsele baktığımızda sadece kameranın olduğu açıkça belli. Ekran gövde oranı mükemmel bir seviye’ye ulaşmış diyebiliriz. Arka bölgede gene 3 adet kamera mevcut. Fakat kamera yerleri Plus modeli ile değişkenlik gösteriyor. Plus modelinde sol üst köşede konumlandırılmış durumdayken Pro modelinde orta kısımda konumlandırılmış olduğunu görüyoruz. Ayrıca kameranın hemen altında parmak izi okuyucu dikkat çekiyor.

 

 

 

Gelelim standart p 20 modeline. Plus modeli ile aynı kasaya sahip desek yanlış olmaz. Tabiki birebir aynı olmaması için arka kamera farklı tasarlanmış. Arka kamera yanyana bir şekilde dizayn edilmiş. Görselden anladığımız başka bir detay olmadığı için başka bir yorum yapamıyorum. Ama birbirinden ayıran teknik özellikleri olacağı bir gerçek.

Huawei 2018 yılınada görünüşe göre bomba gibi bir giriş yapmaya hazır gözüküyor. P 20 modeli dünyada ilk üç arka kameralı telefon olacağı kesin gibi. P 9 modeli ile dünyada ilk çift kamerayı hayatamıza sokan marka olarak gene bir ilki gerçekleştirip hayatımıza 3 arka kameralı telefonu sokacağı için Huawei şirketini tebrik etmemiz gerekiyor. Samsung ve Apple gibi şirketlerin önünde bir teknolojiyi sunmak büyük başarı demektir. Tahmin ediyorum bundan sonraki zamanda üç arka kameralı telefonları görmemiz sürpriz olmaz diye düşünüyorum. Tabiki Huawei değer markalardan ayıran büyük bir fark var oda LEİCA…..

 

 

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler