Huawei, P10 & P10 Plus için Android 8 (Oreo) Beta Güncellemelerine Başladı

Akıllı telefon üreticileri arasında önemli bir yere sahip olan Huawei, Android sürüm güncellemelerine Mate 9 serisi ile başladı ve şimdi Huawei P10 Android Oreo 8.0 güncellemesi için testlere başladı.

Güncellemeler, kullanıcıların bir marka yada modeli seçmesi için çok büyük önem arz ediyor. Bunu bilen bir çok firma yoğun çalışmalar ile yeni cihazlarına olduğu gibi eski modellerine güncellemeleri vermek için ellerinden geleni yapıyor. Bu konuda Huawei geçtiğimiz yılın amiral gemi modeli olan P10 ve P10 plus modeli için kapalı beta sürecini Romanya’da başlattı.

Sizlerde eğer Android Oreo Beta programına katılarak güncellemeleri almak isterseniz.

Beta sürecine katılmak isteyen kullanıcıların telefonundaki yazılımları VTR-L09C432B180, VTR-L29C432B180, VKY-L09C432B181 ve VKY-L29C432B181 kod numaralarından herhangi birine sahip olması gerekiyor. Daha sonra buradaki adrese girerek beta sürecine kayıt olmanız ve yazılım indirerek KIES aracılığı ile telefonunuza kurmanız gerekiyor. Kullanıcılar, programdan istediği zaman çıkma hakkına sahiptirler. Bu gelişmeyle birlikte, Huawei’nin P10 ve P10 Plus kullanıcılarına global olarak güncelleme vermeye başlamasında çok uzun sürmeyecek.

Huawei P10 için stabil Android Oreo sürümünün ise Şubat ayının sonuna kadar yayınlanması bekliyoruz.

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler