Huawei Mate 10 3D Sensör Kamera ve 18: 9 Çerçevesiz Ekran Kullanacak

2017 yılınann kalan kısmında çok daha fazla akıllı telefonun çerçevesiz olarak üretilmesi bekleniyor. Önde gelen akıllı telefon analistlerinden @Pang Jiutang’ın verdiği bilgilere göre Huawei 18:9 oranında çerçevesiz ekran kullanan modelini hazırlaı ve yakın zamanda piyasaya sürecek. Bir başka önemli analist olan @Mocha RQ ise üçüncü veya dördüncü çeyrekte çerçevesiz ekranların son derece yaygınlaşarak özellikle Çin merkezli telefonlarda sık sık karşımıza çıkacağını öngörüyor.

 

 

Tam ekranlı çerçevesiz tasarımların yanında genel kullanıcı deneyiminin artırılması, optik parmak izi tarayıcı, 3D sensor teknolojileri gibi pek çok yenilikle beraber gelmesi beklenen yeni Amiral Gemisini bizler de heyecanla bekliyoruz. Tayvan merkezli üretim süreçleri analisti @Lengxi Dev’in Weibo üzerinden aktardıklarına göre önümüzdeki süreç içerisinde tanıtılacak cihazlarda iris/yüz tanıma ile beraber 3D sensörlerin bulunması son derece olası görünüyor.

 

 

 

Şu an için Huawei Mate 10 hakkında çok fazla haber yok, ancak bucihazın çerçevesiz ekran kullanacağını neredeyse kesin olarak onaylayabiliyoruz. Çok büyük ihtimalle Huawei ürün yelpazesini ARM Cortex-A73 işlemci mimarisini kullanan Kirin 970 işlemci, 10nm FinFET ile güçlendirilecektir.

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler