Google, birçok hatayı düzelten Android 14 Beta 1.1 yamasını yayınladı

Google, bugları düzeltmek için Android 14 Beta 1.1 sürümünü yayınladı. İsimlendirme açıklaması biraz garip olsa da, bu birkaç hafta önce çıkan ilk beta sürümüne küçük bir güncelleme getiriyor. İkinci beta sürümü gelecek ay planlanmış olsa da, Google neden şimdi ara bir sürüm yayınlama uğraşına girdi diye merak ediyor olabilirsiniz.

Cevap ise hatalar. Şirket, Beta 1’de dolaşan bazı hataların Beta 2’ye kadar beklemeye değmeyecek kadar sinir bozucu olduğunu düşündü ve işte bu yüzden Beta 1.1 ortaya çıktı.

Google, birçok hatayı düzeltmek için Android 14 Beta 1.1 yamasını yayınladı. Yeni yapı, Verizon’da Pixel 6, Pixel 6 Pro ve Pixel 6a birimleri için UPB1.230309.017.A1 olarak etiketlenirken, diğer tüm birimler için UPB1.230309.017 olarak adlandırılıyor. Google güncellemelerinde olduğu gibi, tüm uygun cihazlara ulaşması birkaç gün veya daha uzun sürebilir.

Google, düzeltildiği belirtilen birkaç hatayı vurguluyor:

  • Ayarlar uygulamasından veya ana ekrandan uzun basarak Wallpaper & Style ekranına erişmeye çalışırken sistem arayüzünün çökmesine neden olan bir sorun düzeltildi.
  • Parmak izi ile kilidi açmayı engelleyen bazı sorunlar çözüldü.
  • Mobil ağ durumunu göstermeyen bir durum çubuğu hatası düzeltildi.
  • Bazı durumlarda SIM kartı veya eSIM algılanamadığı veya etkinleştirilemediği için ortaya çıkan bir sorun giderildi.
  • Akıllı Kilit etkinleştirildiğinde kilit ekranında çözülememiş bir dize yer tutucusu içeren bir mesajın görüntülenmesine neden olan bir sorun düzeltildi.

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler