Gönlümüzün Efendisi Xiaomi 5G Konusunda Sevindirici Haberler Verdi!

Başlığı okuduğunuzda kafanız karışmış olabilir “nedir bu haberler?” diye düşünmüş olabilirsiniz bu sorunuzun cevabını haberimizde verdik.

 

5G dönüşümüne ilk olarak Mi Mix 3 modelinin 5G versiyonuyla merhaba diyen Xiaomi sonrasında Mi 9 Pro 5G modeliyle 5G destekli en ucuz cihazı piyasaya sürmüştü. Rakiplerinden çok daha ucuz olsa bile bugün Mi 9 Pro 5G nin fiyatı hala kimi kullanıcılar ve bazı pazarlar için hala yüksek. 5G teknolojisini daha geniş kitlelere yaymak isteyen firma gelecek yıl 285 Dolar fiyat bandında 5G destekli cihazlar piyasaya sürecek ve teknolojiyi daha ulaşılabilir kılacak.

Gelecek yıl 5G ile birlikte AIoT (Nesnelerin interneti / Yeni ismiyle zekası) üzerine yoğun bir çalışma başlatacak olan firma 5G teknolojisini yaşamımızı kolaylaştıran bir dönüm noktası olarak görüyor. Hali hazırda dünyanın sayılı ekosistem ürünü üreticilerinden bir tanesi olan ve Çamaşır makinesinden diş fırçasına akıllı robot süpürgeden hava temizleyicisine kadar ürün gamı bir hayli geniş olan firma 5G ve AIoT dönüşümünde atılım yaparak adından söz ettirmek hayatımızın her alanına dokunmak istiyor.

5G destekli nispeten daha ucuz cihazlar yaygınlaştıkça kuşku yok ki bir çok alanda hayatımız daha da kolaylaşacak. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler