Giyilebilir Teknoloji Pazarının Lideri Xiaomi!

Akıllı telefonlarla birlikte günlük hayatımızda en çok yanımızda bulunan, aktivitelerimizi takip ettiğimiz ve bir çok önemli işlevi bulunan giyilebilir cihazlar (akıllı saatler, bileklikler vb) pazarı hızlı büyümeye devam ediyor. Son açıklanan rapora göre Xiaomi pazar lideri.

Canalys tararından 2019 üçüncü çeyreği ile ilgili yayınlanan raporda Xiaomi bir numaralı üretici oldu. geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre %74 büyüyen firma pazar payını %27 yaparken 12.2 milyon satış rakamına ulaştı. Birçok önemli özelliğie sahip başta Mi Band ailesi olmak üzere giyilebilir cihazı uygun fiyatla kullanıcılarla buluşturan firmanın bu başarısı kesinlikle tesadüf değil. Listenin ikinci sırasında ise dünya devi Apple yer alıyor. Watch 5 serisi ile ivme yakalayan Apple pazar payını %15 seviyelerinde tutuyor. Üçüncü sırada ise Huawei bulunuyor. Watch GT ve Band modelleriyle pazarda faaliyet gösteren firmayı Akıllı saat tarafında Samsung bileklik tarafında ise Xiaomi zor duruma sokmuş gibi duruyor.

Spesifik olarak dikkat çeken bir detay ise Mi Band özellikle hindistan pazarında iPhone kullanıcıları tarafından oldukça sevilmiş. Ancak Amerika pazarında ise Watch serisi ile Apple tartışmasız lider. Anlaşılan Xiaomi alım gücü düşük pazarları domine etmeye devam edecek. Mi Band 3S hamlesi Dördüncü çeyrekte bu rakamları nasıl değiştirecek bunların hepsi merak konusu. Sizler giyilebilir cihazlar ve bu alanda Xiaomi’nin liderliği hakkında ne düşünüyorsunuz?

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler