Giyilebilir Teknoloji Pazarında Xiaomi Apple’ı Geride Bıraktı!

IDC tarafından yeni yayınlanan rapora göre Xiaomi 2018 yılının 3. çeyreğinde pazardaki liderliğini artışla birlikte sürdürdü.

Akıllı Telefon pazarı duraklama dönemlerini yaşıyorken yükselişe geçen bir diğer pazar ise Giyilebilir teknoloji pazarı oldu. Giyilebilir teknoloji pazarı geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla  %21.7 oranında bir büyüme gösterdi. Ve Toplamda 32 Milyon cihaz satışı gerçekleştirildi. Bu verimli dönemin “ekmeğini en çok yiyen firmalar” ise Xiaomi ve Samsung oldu. %90 oranında büyüme gerçekleştiren iki firmadan bir tanesi olan Xiaomi liderliğini sürdürdü. Geçtiğimiz yılın aynı döneminde 3.6 Milyon satış ile %13.7 pazar payına sahip olan Xiaomi bu yıl 21.5 milyon cihaz satarak pazar payını %21.5 seviyelerine çıkardı ve en yakın rakibi Apple ile olan farkını arttırmayı başardı.

Pazarın durumuna bakacak olursak Apple Watch Series 4 ile piyasaya iyi bir giriş yapan Apple Q4 de pazar payını arttıracak gibi dursa da şuan ikinci sırada bulunuyor ve 4.2 Milyon cihaz satışı gerçekleştirmiş.

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler