Gelişmiş Güvenlik Uygulamaları ve Ayarları

Veri Yönetimi

 

VERİ YÖNETİMİ

 MIUI kullandığınıda tarifinizdeki mobil veri kullanımını sorun etmenize gerek kalmıyor. Ana ekranınızda bulunan veri izleme uygulamasının ikonunda ne kadar kullanım hakkınız kaldığını canlı olarak takip edebilirsiniz. Ayrıca bu uygulama veri yönetiminde size tam kontrol sağlıyor. Hangi uygulamanın ne kadar veri kullandığını günlük, haftalık veya aylık olarak takip edebilir, belirli uygulamaların sadece Wi-fi kullanarak internete bağlanmasını sağlayabilir, şebeke operatörünüz üzerinden internete bağlanmasını engelleyebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Anti Spam

 

ANTI-SPAM

  Gereksiz pazarlamacılardan, bankalardan, istenmeyen reklam mesajlarından ve aramalarından kurtulmak için MIUI kullandığınızda hiç bir şey yapmanıza gerek kalmıyor. MIUI romlarda bulunan Anti-Spam uygulaması bu arama ve mesajları otomatik olarak engelliyor.

Virus Scan

 

 

 

 

 

 

 

 

VIRUS TARAMA

  Kingsoft veritabanını kullanan bu virus tarayıcı MIUI romlarında dahili olarak geliyor ve ömür boyu güncelleme ücretsiz. Sizin ise yapmanız gereken tek şey ise telefonunuzun güvende olduğunu bilerek rahat rahat surf yapmaya devam etmek.

 

 

 

 

 

Yedekleme

 

YEDEKLEME

 Telefonumuzda bulunan bilgilerin kaybolması ihtimali artık günlük hayatımızdaki en büyük korkularımızdan biri haline geldi. MIUI romunuzu kurduğunuzda aktif hale gelen ve tamamen ücretsiz olan bu uygulama sayesinde rehberinizden mesajlarınıza, postalarınızdan notlarınıza ve hatta uygulamalarınıza ve oyunlarınızdaki kaydedilmiş bölümlere kadar her şey güvende. Telefonunuza her hangi bir zarar gelmesi haline backup uygulamasını çalıştırın ve telefonunuz her şeyiyle eski haline dönsün.

 

 

 

 

 

 

 

 

Password

 

GÜVENLİK

Telefon kilidinizi, şifrelerinizi ayarlayabileceğiniz bu uygulama ayarlar menüsü altından da ulaşabileceğiniz kilit ayarlarına ana sayfanızdan çok daha kolay ulaşmanızı sağlıyor.

 

 

 

 

 

 

İzinler

 

İZİNLER

 Yeni bir uygulama yüklediğinizde uygulamanın telefon üzerinde hangi yetkilere sahip olacağını kontrol edenlerden misiniz? Teknoloji dünyası bu derece güvensizleşmişken oldukça akıllıca bir hareket yapıyorsunuz demek ki. Peki ya uygulamayı kullanmayı çok istiyorsanız ama vereceğiniz izinlere güvenmiyorsanız ne yapıyorsunuz? Tek çare uygulamayı yüklemekten vaz geçmek. Tabii eğer MIUI kullanmıyorsanız. İzinler uygulamasına girdiğinizde hangi uygulama hangi izinleri almış görebilir ve istemediğiniz izinleri kaldırabilirsiniz. Olmazsa olmaz uygulamalarınızdan biri olacak…

 

 

 

 

 

 

 

Cihazımı Bul

 

 CİHAZIMI BUL

 İçerisinde bu kadar değerli bilgiler varken telefonunuzu çaldırırsanız, kişisel verilerini kim koruyacak? Ya da sadece telefonunuzu bir yerde unuttuysanız ama çaldırdığınızı düşünüyorsanız? Emin olamamak oldukça zor olurdu. Cihazımı bul uygulaması ile artık sorun değil. Xiaomi hesabınızla giriş yaptığınızda harita üzerinden telefonunuzun nerede bulunduğunu görebilir, eğer ihtiyaç hissederseniz de verilerinizi temizleyebilirsiniz.

 

 

 

Uygulama Kontrolü

 

UYGULAMA KONTROLÜ

Auto Start desek hemen anlaşılacak değil mi? Günümüz akıllı telefonlarının en büyük sorunlarından biri bir uygulama yükledikten sonra o uygulamanın siz istemesiniz de otomatik olarak başlayıp, telefonunuzun şarjını bitirmesi ve performansının düşmesine sebep olması. Uygulama kontrolü uygulaması sayesinde telefonunuzda hangi uygulamaların otomatik olarak başlayacağını hangilerinin ise sizin isteğinizle başlaması gerektiğini ayarlayabilirsiniz.

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler