Fabrika ayarlarına sıfırlamadan herhangi bir Xiaomi Cihazında Bootloader’ın kilidini açın!

Merhaba Mi Hayranları

Bildiğimiz gibi, herhangi bir Xiaomi cihazında Bootloader’ın kilidini açtığımızda, cihazımız otomatik olarak sıfırlanacaktır. Ancak Mediatek kullanıcılarına bir müjde daha var , fabrika ayarlarına dönmeden bootloader kilidinin açılmasıyla ilgili bir hile yayınlandı.

Bu yazımda sizlere Mediatek Xiaomi Cihazlarında fabrika ayarlarına dönmeden bootloader kilidini nasıl açacağınızı göstereceğim.

➤ ÖN YÜKLEYİCİNİN KİLİDİNİ AÇMA

Mediatek İşlemci üzerinde çalışan birçok Xiaomi Cihazı var, işte onlar için iyi haber. Artık fabrika ayarlarına sıfırlamadan bootloader kilidini açabilirsiniz.

Uyarı: Bu işlem sadece Mediatek içindir, Snapdragon için değildir!!

Adım 1) Mediatek Bootloader Unlock Tool‘u PC’nize indirin ve ayıklayın. Ayıklandıktan sonra bazı dosyalar göreceksiniz.

Adım 2) Driver Klasörünü açın ve cdc-acm.inf dosyasına sağ tıklayın ve Sisteminize Kurmak için Kur‘a dokunun.

Adım 3) Son olarak UsbDk_1.0.22×86.msi &  UsbDk_1.0.22×64.msi adlı 2 dosya göreceksiniz . 64 bit PC kullanıyorsanız, sisteminize kurmak için X64 Dosyasına çift tıklayın.

Adım 4) Tüm bunları yaptıktan sonra bilgisayarınızı bir kez yeniden başlatın.

Adım 5) Cihazınızı kapatın.

Adım 6) USB Kablosunu PC’ye bağlayın, ancak şimdilik telefona bağlamayın.

Adım 7) Şimdi, önyükleyicinizin kilidini açmak istiyorsanız UnlockBootloader.bat‘a çift tıklayın yada kilitlemek istiyorsanız LockBootloader.bat’a çift tıklayın .

Adım 8) Ekranınızda bir CMD Penceresi göreceksiniz, şimdi ..…… aynı anda göründüğünde, Güç Düğmesine ve Sesi Açma ve Aşağı Düğmelerine basılı tutun ve USB’yi de cihazınıza bağlayın.

Adım 9) İşlem sonunda, bootloader kilidi açılacak ve CMD penceresi otomatik olarak kaybolacaktır.

Adım 10) Sistemi yeniden başlatmak için Güç Düğmesini basılı tutun; Redmi Logosunda Bootloader’ınızın kilidinin başarıyla açıldığını gösteren Kilit Açma Simgesini göreceksiniz. Ayarlar < Ek Ayarlar < Geliştirici Seçenekleri < Bootloader Durumu üzerinden kontrol edebilirsiniz.

Takıldığınız yerlerde yorum olarak belirtirseniz sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler