Elveda Çentik! Oppo R19 Çentik Modasını Bitirmeye Geliyor

Essential Phone ile hayatımıza giren çentik Apple’ın X modelinde kullanmasıyla 4 tarafımızı sardı. Xiaomi Oppo Vivo Huawei LG Google Honor Asus ve sabaha kadar adını sayabileceğimiz onlarca firma çentikli ekrana sahip cihazlar tanıttılar. Ve tüm cihazlar ön taraftan bakıldığında birbirine benziyordu. Kimi kullanıcılar çentiği severken kimi kullanıcılar sıcak bakmıyordu. Oppo R19 modelinin sızdırılan tasarımına baktığımızda Çentiğin tarihin tozlu raflarında yerini alması çok uzun sürmeyecek gibi görünüyor. Oppo R15 Ve R17 modelleriyle beraber çentik kullanmasına rağmen su damlası tarzında çentik kullanan Oppo farklılaşmayı başarmıştı ve bu sefer yapacağı hamle teknoloji dünyasında büyük yankı uyandıracak gibi duruyor.

Sızdırılan görsele baktığımızda Oppo R19 modelinin ön kamerası ekranın altında bulunacak. Ve böylece Pop-up kamera ve Çentik kullanımına gerek kalmayacak. Ekrana gömülü parmak izi tarayıcısını ilk kullanan Oppo bu sefer de kamerayı ekranın içine gömmüş .

Cihazın 2019 yılında piyasa çıkması bekleniyor. Merak içerisinde cihazı bekliyoruz. Umarım tüm firmalar bu teknolojiye hızlı bir şekilde adapte olur.

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler