Corona Virüs Dönemimde Küçülmeyen Tek Firma Xiaomi Oldu!

Yılın başından beri dünyayı etkisi altına alan Covid 19 virüsü hem insan hayatını hem de ekonomik yaşantıyı oldukça etkiledi. Bu dönemde akıllı telefon sektöründe bir çok firma kayıp yaşarken Xiaomi neredeyse hiç etkilenmemiş! Detaylar haberimizde

Bilinen bir analiz firması olan Gartner tarafından hazırlanan yeni bir rapora göre, küresel akıllı telefon satışları 2020 yılının ilk çeyreğinde yüzde 20,2 oranında azaldı. Bunun birincil sebebi olarak Covid-19 gösteriliyor. Dünyanın en büyük 5 akıllı telefon üreticisinden birisi olan Xiaomi ise diğer 4 firmaya nazaran yılın bu döneminde satışlarını geçtiğimiz yıla göre arttırmayı başarmış.

Samsung Huawei Apple gibi firmalar yukarıda bulunan tablodan da görülebileceği gibi satışlarında ve pazar payında gerileyip bu süreçte yara almışlar özellikle Google ile sorun yaşayan ve Google uygulamalarına cihazında yer veremeyen Huawei ise %27lik bir gerileme kaydetmiş. Mi Serisi ile fiyatları yukarı çeken ancak Redmi Note ailesiyle dikkat çeken Xiaomi ise bu süreçte geçtiğimiz yıla oranda %1.4 büyüme kaydetmiş ve 27 Milyon telefon satışı gerçekleştirmeyi başarmış.

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler