Çift Ekranlı Nubia X Tanıtıldı. Tasarım Harikası Telefon!

Nubia’nın merakla beklenen cihazı Nubia X bugün tanıtıldı. Çift Ekranlı ekran kasa oranında zirvenin sahibi olan bu cihaz ile ilgili tüm detaylar haberimizde. Habere başlamadan önce sizlere dinlemenizi önerdiğim bir şarkı var. Zira bu cihaz inanılmaz güzel duruyor. Dinlemek için Tıklayınız.

Son yıllarda bir çok firma çerçeveleri inceltip ekran kasa oranını arttırmanın yollarını arıyordu ve kimisi Appleı taklit edip cihazlarından çentiğe yer verdi kimisi pop-up kamera koydu kimisi kızaklı cihaz yaptı derken son sözü Nubia çıktı ve söyledi. Nubia X modeline baktığımızda tasarım olarak ön ve arka taraftan muhteşem bir görüntü bizleri karşılıyor. Ön kısımda 6.26 inçlik FullHD + Çözünürlüğünde ekran bulunuyorken ekran altından parmak izi okuma teknolojisine de yer verilmiş. Ön kısımda herhangi bir sensör ve ön kamera bulunmadığı için ekran kasa oranı %93.6 seviyelerine çıkmış. Ön Kamera nerede diye soruyorsunuz biliyorum. O zaman bu sorununun cevabıne geçelim. Nubia cihazın arkasında da bir ekran koymuş ve bu akımı başlatan Meizu firmasının aksine çok daha işlevsel ve büyük bir ekran bulunuyor. Ve bu ekran sayesinde arka kamerayı ön kamera gibi de kullanabiliyorsunuz. Nubia bununla da yetinmiş ön kısımda bulunan erkana koyduğu parmak izi sensörünü arka kısıma da taşımış. Evet bu iki ekran da ekrandan parmak izi okuyucusuyla desteklenmiş. Cihazın arka kısmındaki ekran ise 5.1 inç boyutunda ve HD çözünürlüğünde.

Cihazın donanım kısmına baktığımızda ise Snapragon 845 işlemcisini görmekteyiz ve Ram Kısmında ise 8GB RAM bulunuyorken depolama kısmında işe 256GB UFS 2.1 bellekleri görmekteyiz. Ayrıca Nubia cihazda çok katmanlı grafen tabanlı soğutma teknolojisine de yer vermiş. Böylece Snapdragon 845 daha az ısınacak daha geç ısınacak ve daha uzun süre en yüksek performansta çalışabilecek. Cihazın 3800 mAh büyüklüğündeki pilini 18W Şarj aleti ile hızlı bir şekilde şarj etmek mümkün.

Kamera kısmına baktığımızda ise f/1.8  diyaframa sahip 16MP ana kameranın yanında F/1.7 diyafama sahip 24MP kamerayı görmekteyiz. Yapay zeka destekli bokeh ve sahne algılama gibi bir çok özelliği bu cihazda görmek mümkün.  Cihaz Android 8.1 ile geliyor ve Nubia UI 6.0 X Arayüzünü kullanıyor. Arayüz oldukça fazla özelleştirme içeriyor ve oldukça işlevsel olmuş.

Fiyatlandırmaya bakacak olursak 6/64GB modeli 473 Dolar 8/128GB 530 Dolar 8/256GB olan model ise 602 Dolar olarak belirlenmiş.

 

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler