Chrome’un Adres Çubuğunu Ekranın Altına Alma

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere özellikle büyük ekranlı telefon kullanıcıları için çok faydalı bir konuya değineceğim. Google Chrome’un Adres Çubuğunu Ekranın Altına Alma, peki bu ne işe yaracak derseniz tek el kullanım esnasından ekranın üst bölümünde bulunan adres çubuğuna ulaşmanız ciddi anlamda zorluk çıkarabilir işte bu sayede artık Chrome kullanmak daha kolay ve zevkli hala geliyor.

Nasıl Yapılır;

 • Chrome uygulamasının gizli menüsü olarak adlandırabileceğimiz bir flag menüsü mevcut.

[quotes quotes_style=”bpull” quotes_pos=”center”]Flag menüsü; bu bölüm bir çok chrome geliştirici ayarının bulunduğu bölümdür. Bu bölümün gizli olmasının en büyük nedeni ise bir çok özellik deneysel amaçla bulunduğu için tam olarak istenilen sonucu her zaman vermeyebilir. Bu yüzden bu bölümü kurcalarken dikkatli olmanızda fayda olacaktır.[/quotes]

 • Öncelikle Android’li telefonunuzda Chrome’u çalıştırın ve adres çubuğuna chrome://flags yazıp klavyedeki Enter tuşuna dokunun.

 • Chrome’un menü butonuna dokunun ve Find in Page seçeneğine erişin. Chrome Home Android yazın ve sayfada bulunan arama sonucuna erişin.

 • Seçeneği bulduğunuzda açılır menü şeklindeki kutucuktan Enabled‘ı seçin. Tarayıcıyı yeniden başlatmanız gerektiğini belirten bir uyarı alacaksınız. Google Chrome’u kapatıp açtığınızda tarayıcının adres çubuğunun ekranın üstünden altına taşındığını göreceksiniz.

Önceki Yazı

Xiaomi Note 5A Sızdı ve Note 5 ‘in de Özellikleri Fısıldandı

Sonraki Yazı

Xiaomi MI6 Blue Edition Resimler ve Kutu Açılımı

2 comments

 1. sugeda dedi ki:

  Yeni güncelleme ile artık söylendiği gibi adres çubuğu alta alınmıyor. Yeni bir yolu var mıdır?

  1. Hasan ÖZKAN dedi ki:

   apkmirrodan bir eski sürümü indirip kurun ve güncellemeyi bu uygulama için kapatın

Yorum Yazın

E-mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.