ChatGPT Uygulaması için Play Store’da Ön Kayıt Başladı

ChatGPT, iOS için başlatılmasından iki ay sonra, her zaman yanınızda taşımak isteyen Android kullanıcıları için “ön siparişe” açık hale geldi. Eğer iPhone sürümü kadar popüler olursa, önümüzdeki birkaç hafta içinde büyük indirme rakamları bekleniyor.

Tabii ki, herhangi bir mobil kullanıcı, ChatGPT veya diğer OpenAI araçlarına web arayüzü üzerinden erişebilir, ancak ayrılmış bir uygulamanın üstün deneyimi, hafifçe söylemek gerekirse oldukça çekici bulunuyor. İlk haftada iPhone kullanıcıları uygulamayı yarım milyon kez indirerek herkesi etkiledi, ancak Threads gelip bunu geride bıraktı.

Android’deki ChatGPT uygulaması, işlevsellik açısından iOS sürümüyle neredeyse aynı gibi görünüyor, bu da web tabanlı sürümün çoğunu, hatta tamamını içeriyor olacağı anlamına geliyor. Konuşmalarınızı ve tercihlerinizi cihazlar arasında senkronize edebilmeniz de mümkün olacak – yani evde iPhone, işte Android kullanıyorsanız endişelenmenize gerek yok.

Tabii ki tamamen aynı olmayacak, çünkü iki mobil işletim sistemi birçok farklı yönleriyle farklılık gösteriyor. Örneğin, Haziran ayında iOS üzerindeki Siri ve Kısayolların eklenmesi, muhtemelen Android kullanıcılarına benzer bir şey sunacak.

OpenAI, Twitter üzerinde Android uygulamasının “önümüzdeki hafta kullanıcılara dağıtılacağını,” muhtemelen önce ABD’de, uygulamaya sahip olacaktır.. Diğer ülkeler için henüz planlar belirtilmemiş olsa da, muhtemelen birkaç hafta veya ay sonra takip edilecektir. IOS Sürümü ilk sürümden bir hafta sonra on iki ülkede daha kullanılabilir hale gelmişti.

Ön kayıt için bu linki takip edebilirsiniz.

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler