Çerçevesiz ekranlı Xiaomi Mi 7

Xiaomi Mi 6 çıkalı kısa süre olmuşken, Mi 7 nereden çıktı? Telefon geliştiricileri el altından yeni modellerini geliştiriyor, ama tasarımcılar da yeni telefonları düşünüyor. Science and Knowledge isimli Youtube kanalı da şimdiden Xiaomi Mi 7’yi öngördü.

Çerçevesiz ekranlı Xiaomi Mi 7
Konsept telefonda 5.8 inç’lik ekran var. Ekranın sadece üst kısmında ön kamera ve sensörler bir bölüm yer alıyor.

Science and Knowledge’a göre cihazda Snapdragon 840 sistem çipi bulunuyor. RAM ve depolama alanı farklı iki model var. Birinde 6 GB RAM ve 128 GB depolama, diğerinde 8 GB RAM ve 256 GB depolama yer alıyor.

21 MP çift kameranın kullanıldığı konseptin pili değeri 4350 mAh. Ayrıca konsepte ekrana entegre parmak izi tarayıcısı eklenmiş.

https://youtu.be/MONlupu5LD0

Mi 7’nin çerçevesiz ekranlı olabileceğine dair bir takım iddialar var, ama ne derece doğrudur bilemiyoruz. Fakat önümüzdeki yıllarda pazara artık çerçevesiz tam ekranlı modeller hakim olmaya başlayacak. Zaten hali hazırda birçok telefon çıktı. 2018’de sayıları artacaktır. Entegre parmak izinin iPhone 8’le başlaması bekleniyor. Gelecek sene Galaxy S9’dan LG G7’ye kadar farklı telefonlarda ekrana entegre parmak izi teknolojisini görebiliriz.

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler