5 Kameraya Sahip Xiaomi Telefon Geliyor!

2018 yılında 100 milyon telefon satışı gerçekleştiren ve dikkatleri üzerine çeken Xiaomi, 2019 yılında da büyük oynayacak gibi duruyor. Bir değil iki değil üç değil dört hiç değil tamı tamına beş kameralı bir telefon tanıtacak. (Şimdi farkettim de bal reklamı gibi oldu bu anlatım)

 

Her neyse konumuza gelecek olursak Xiaomi ürün yöneticisi Wang Teng Thomas Weibo üzerinde çeşitli Xiaomi cihazlarını paylaştı. Bunlar Black Shark Mi 8 Poco Mi Mix 3 gibi cihazlardı ancak daha çok dikkat çeken ise fotoğraf sol atında bulunan filigranda yazan yazıydı.

Shot On Mi AL PENTA CAM yazısından da anlayabileceğimiz gibi Thomas bu fotoğrafı 5 Kameralı bir Xiaomi cihaz ile çekmiş. Fotoğraf kısa süre içerisinde siteden kaldırılırken bizler Xiaomi’nin 5 kameralı bir telefon geliştirdiği hatta fotoğraf çekebilecek kadar hazır durumda olduğunu anlamış olduk bile.

Sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Önceki Yazı

Xiaomi Mi Max 4 ve Max 4 Pro Modelinin Özellikleri Sızdırıldı!

Sonraki Yazı

Xiaomi Mi Mix 3 Parçalarına Ayrıldı!

6 comments

 1. ertancetin dedi ki:

  Maharet çok kamera koymak değil, tek kamera ile çok iş başarmakta. Böyle anca maliyeti yükseliyor telefonların.

 2. ercmaster dedi ki:

  Telefonlara yapısı gereği dslr sensörü koyulamayacağı için hiç bir zaman dslr kadar ışığı alamaz ve buna göre dslr sensörü ve objektif farklılıklarının yeteneklerini kazanamazlar.
  Ama bir görüntüyü çok fazla sensöre bölüp birleştirir ve bunu işlerseniz hem ışığı iyi alan hem de değişik optik özellikleri içeren fotoğraflar elde edebilirsiniz. Burada amacın kamera çoğaltma yarışı olmadığını belirtmek istiyorum.
  [automerge]1548933048[/automerge]
  Karasinek gözünün yapısını okumak bu konuda değişik bir bakış açısı kazandırabilir.

 3. ercmaster dedi ki:

  [QUOTE=”bersan1, post: 449323, member: 20995″]Hocam yanlış anladınız galiba. Benim demek istediğim 5 kameralı telefon yerine DSLR makina + telefon.[/QUOTE]
  Üstadım lafım size değil. Genel olarak önyargı ile bakacaklara , üreticilerin çoklu kamera sistemine ilham kaynağını yazmak istedim. Dslr konusunda sizinle aynı fikirdeyim. Hatta nx300 ile mi5s gayet iyi bir ikili oluyor.
  .

 4. axxa dedi ki:

  [QUOTE=”iquique, post: 449187, member: 82732″]bu kamera sayısını abarttılar bence. çok yapınca çok çocuk olmayacağı gibi, çok kamera olunca da çok güzel görütüler elde edilmez. bence.[/QUOTE]
  Aynen.. 15 bıçaklı traş bıçağı gibi..

 5. Rolnes dedi ki:

  Yıllardır ne olduğunu idrak edemediğim, içimi yiyip bitiren sorunum buymuş; ihtiyacım olan şeyi buldum!

  Yahu iyice abarttılar şu işi. Bol bulduğumuz kamerayı nereye süreceğiz?

  Pixel 2XL’ın tek kamerayla herkese meydan okuduğunu gördükten sonra itibar etmeyeceğim modeldir.

 6. cantara dedi ki:

  [USER=62829]ByKaraca[/USER] balderesi mi o? haha–

Yorum Yazın

E-mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.