2017 Global Cep Telefonları Satış Listeleri Açıklandı

5/5

Çin merkezli araştırma şirket Risingsun araştırma verilerine göre 2017 yılının ilk çeyreği için en iyi satış rakamlarına ulaşan 10 şirketten yedisi çinli telefon üreticileri, çinli üreticilerin bu pazarda ki hakimiyetinin ise gittikçe arttığı gözlemleniyor.

Samsung geçtiğimizde yılda olduğu gibi ilk sırada ki yerini 80 milyonluk tahmini sevkiyatı ile korurken onu 2. sırada ABD’nin akıllı telefon üretici Apple firması 51 milyonluk tahmini sevkiyatı ile izliyor. Huawei firması 35 milyonluk satışı ile listede kendine 3. sırayı bulurken onu 26 milyonluk satışı ile OPPO firması izliyor. OPPO’nun kardeşi şirketi olarak bahsedebileceğimiz vivo ise 15 milyonluk tahmini sevkiyatı ile 5 sırada kendine yer buluyor.

Çin’in Apple olarak nitelendirdiğimiz Xiaomi firması ise geçtiğimiz yıla göre satış rakamlarını yükselterek bu yıl 6 sıraya 15 milyonluk sevkiyatı ile yükseliyor. Bu firmaları ise sırası ile LG, Lenova, ZTE ve Gionee firmaları izliyor.

 

6 comments

 1. eskiyapar dedi ki:

  HiddeNKinG demiş ki:

  Çin merkezli araştırma şirket Risingsun araştırma verilerine göre 2017 yılının ilk çeyreği için en iyi satış rakamlarına ulaşan 10 şirketten yedisi çinli telefon üreticileri, çinli üreticilerin bu pazarda ki hakimiyetinin ise gittikçe arttığı gözlemleniyor. Samsung geçtiğimizde yılda olduğu gibi ilk sırada ki yerini 80 milyonluk tahmini sevkiyatı ile korurken onu 2. sırada ABD’nin akıllı telefon üretici …
  Devamını okumak için tıklayın…Hepsini görmek için tıklayın…

  Bana göre xiaomi gönlümün birincisi.

  MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

 2. Hasan ÖZKAN dedi ki:

  kesinlikle katılıyorum size

 3. ozgrcvdr dedi ki:

  Bu ilk çeyrek,eminim ilk yarıda xiaomi satışları ikiye katlamıştır çünki mi6 canavarı çıktı 🙂

 4. m35 dedi ki:

  yanlız hocam lenova yazmışsınız lenovo olacak 🙂

 5. thinkfloyd dedi ki:

  Bana BMW kalitesindeki telefonu Şahin fiyatına satan xiaomi bence birinci. Gerisi hikaye

 6. Skorpi dedi ki:

  Tahminlerime göre, 1-2 seneye kadar Xiaomi de Fiyatlarını yükseltir…hele hele Satış rakamları biraz daha yükseldikten sonra…

  Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

Yorum Yazın

E-mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

Önerilen makaleler