100W Hızlı Şarj Hazır! Peki Siz Hazır Mısınız?

Akıllı telefon sektöründe yıllardır çözülemeyen konulardan bir tanesi de şu batarya konusu oldu. Bir süre batarya süresini uzatmaya çalışan yeni pil teknolojiler peşinde koşan firmalar sonrasında ise “Batarya süresini uzatamıyoruz bari şarj süresini kısaltalım” diye düşünmüş olacaklar ki son dönemlerde cihazları hızlı şarj etme yarışına girdiler. Bu Yarışta biraz geride kalan Xiaomi bombayı patlatıyor.

Bir süre önce demosunu gösterdiği 100W Hızlı şarj teknolojisini nihai sürüme erdiren Xiaomi artık bu teknolojiyi kullanmaya hazır.

Şuan piyasada bulunan OPPO Reno Ace modeli 65W, Realme X2 Pro 50W Xiaomi Mi Note 10 Pro ise 30W hızlı şarj desteğine sahip. Görüldüğü gibi firma bu noktada biraz geride bile olsa bu hamle ile arayı kapatacak gibi duruyor. Yukarıda bulunan demoda da görüldüğü gibi 100W hızlı şarj muhteşem bir fark yaratıyor ve firmanın verdiği rakamlara göre 4000 mAh bataryayı (Mi 9T Redni Note 8 bu kapasiteye sahip) 17 Dakika gibi kısa bir sürede şarj edebiliyor.

 

Bu teknoloji nasıl çalışıyor cihaza ve pile olan etkisi nedir gibi bir çok sorunun ise henüz bir cevabı bulunmuyor. Tüm bunların cevabını 100W şarj destekli bir Xiaomi cihazı tanıtıldığında alacağız gibi duruyor.

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler