Xiaomi Mi Mix 2

Xiaomi Mi Mix 2

2 Yıl Türkiye Garantisi ve Resmi MIUI Türkiye Güvencesi ile

SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 

Xiaomi firması 2016 yılında çok ses getiren ve cep telefonlarının tasarım anlayışında köklü bir değişikliğe neden olan devrimci Mi Mix modelinin 2. versiyonu olan Mi Mix modelini 11 Eylül 2017 tarihinde Pekin’de yapılan etkinliğinde tanıttı.

Selefi ile kıyaslandığında daha ergonomik bir tasarıma sahip olan Mi Mix donanım anlamında yine şaşırtmıyor ve kullanıcılarına mevcut en yüksek donanımı sunuyor. Qualcomm’un mevcut en iyi işlemcisi olarak tanımlayabileceğimiz Snapdragon 835 işlemcisinden güç alan Mi Mix 2’ye 6GB RAM eşlik ediyor.

Tasarım anlamında ise; iPhone X tanıtımından sadece bir kaç gün sonra tanıtılan Mi Mix 2 adeta Apple’a nazire yaparcasına ekran boyutundan kısmadan ve şeklini bozmadan tam ekrana kulaklık, hoparlör ve yakınlık sensörünü barındırmayı başarmış bir model olarak öne çıkıyor. İlk çerçevesiz telefon diyebileceğimiz Mi Mix’in ruhunu taşıyan Mi Mix 2, Mi Mix’in tek elle kullanımını zorlaştıran boyutlarında bir düzeltmeye girerek ekran boyutunu 5.99″ seviyesine indirmiş. Neredeyse bir phablet ekranına sahip olan cihaz ekranın çerçevesiz olması ile birlikte genel cihaz boyutunu standart telefonlar ölçüsünde tutmayı başararak oldukça rahat bir kullanım sunuyor.

Böylesine ince çerçeveler ile birlikte dayanıklılık sorunu yaşamamak için ise çerçevelerinde 7 serisi alüminyum kullanarak Mi Mix’in eleştirilen ağırlığından da kurtulmuş görünüyor. Mi6 modelinden alışık olduğumuz dört tarafı kavisli seramik arka yüzey ise hem son derece şık duruyor hem de ele tam oturmasıyla oldukça büyük bir kullanım kolaylığı sağlıyor.

 

Pek çok kullanıcının aklını karıştıran 4G desteği konusunda ise; Mi Mix 2 içerisinde Band 20’nin de bulunduğu 43 farklı 4G bandınız destekliyor. Ülkemizde operatörlerin kullanmış olduğu tüm bantlar bu 43 bant içerisinde yer alıyor. Bir başka deyişle Mi Mix 2 kullanıcıları ülkemiz içerisinde şebeke erişiminde hiç bir sorun yaşamayacaklar.

 

Kamera konusunda ise 12 mega piksel çözünürlüğe sahip 1.25 ultra piksel özellikli Sony IMX386 sensörüne sahip Mi Mix 2 ortalamanın üzerinde bir kamera deneyimi yaşatıyor. Arka kamerası Mi6 ile aynı olan ve özellikle bol ışıklı ortamlarda oldukça tatmin edici sonuçlar alınabilen Mi Mix 2’nin olumsuz olarak değerlendirilebilecek tek özelliği az ışık alan ortamlarda çekilen fotoğrafların kumlanma sorununa sahip olması gösterilebilir.

 

Mi Mix 2 Özel Versiyon

Xiaomi Telefonlar

Blogdan Haberler